Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri használtautót venni?...

Hajnalfénysugár kérdése:

Megéri használtautót venni? Merjek?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy álomautót egy oldalon, de nem tudom megéri-e innen venni. Eelegendő információ van róla, de könyörgöm nő vagyok...átvágható, mert nem vagyok jártas az ilyen dolgokban, ezért nem veszem észre, ha át akarnának cseszni. Hallottam, hogy a kilométer órát is szokás visszapörgetni és félek, ezért megkérdezném, hogy mi a véleményetek erről a kocsiról, úgy technikailag is meg minden. Nincs férfi az életemben, aki tudna segíteni :S

Nah tehát ez lenne az álmom: [link]



2013. ápr. 2. 19:35
1 2
 1/13 Nosco ***** válasza:
Kicsit sok ezért a kocsiért. Nem tudom mi alapján szeretnél autót venni. Ha gondolod írjál privátot és megpróbálok segíteni.
2013. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen megéri, mivel újonnan egy ilyen 2x ennyibe kerül. Ha meg kell vinni szervizbe, nem hinném, hogy olyan sokat kell költeni egy ilyen autóra, viszonylag megbizható. Ilyen autókba nem nyomnak bele olyan sok km-t, úgyhogy nem biztos, hogy hátra van tekerve. Meg az állapotot kell nézni, nem a km-t...
2013. ápr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha 2.6 milláért szeretnél venni kocsit akkor még nyugodtan rákölthetnél pár ezer forintot arra hogy egy álltalad kinézett szerelő átnézze a vasat. Magával a típussal szerintem nincsen baj, de azért vigyél egy szerelőt aki megnézi ezt a konkrét példányt.
2013. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 gomzoli ***** válasza:
Drága! 7 éves, még ha igaz is a 80 ezer Km futás. Az 1,6-os 90 lóerős, ilyen fapados verzió ennyi idősen Németországban 5-6 ezer Eu körül kapható. Igaz, hogy jó minőségű autó, de ez az ár erősen eltúlzott.
2013. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 gomzoli ***** válasza:
Max. 2-2,2 milliót tartanék elfogadhatónak.
2013. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Van "némi" tapasztalatom autó adás-vétel ügyben (magyar és külföldi viszonylatban is), de nem kereskedő vagyok.

Nem azért írok, hogy osszam az észt, de a kérdező helyében nem venném alapul a német autóárakat (csak nem akarom, hogy a kérdező hölgy meg legyen vezetve). Az ár sok részlettől függ.

Lehet, hogy ez az autó azért ennyi, mert kivételesen jó állapotban van. Egy hirdetés alapján nem lehet megmondani. Személyesen kell megtekinteni. De nem egyedül, főleg, hogy egy olyan valakiről van szó, aki nem túl tájékozott műszaki téren (ez nem azért van, mert nő, hanem mert azzal, hogy átvágható, arra utalt, hogy nem ért hozzá). Ha jónak látszik az autó, és 90%, hogy megvenné, akkor el kell vinni állapotfelmérésre is.

Így, interneten (gyk-n) keresztül nem lehet megmondani a tutit. El kell járni autókat nézegetni egy olyan valakivel, aki ért az autókhoz és a piszkos trükkökhöz.

Ismerős sincs esetleg? Ha szépen megkér a kérdező valakit innen, biztos segít és elmegy pár autót megnézni.

2013. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ennyiért kapsz vadi új Renault Fluence-t, szalonból. Ez egy 7 éves autó, nem tudom mi annyira álomautó benne. Ennyit meg biztos h nem adnék érte. Fapados kis 90 lóerős, nem éri meg az árát!
2013. ápr. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát bevallom elbizonytalanodtam, viszont szétnéztem az oldalon és van még más esélyes is. Szalonból nem vennék kocsit, mert abban a pillnatban, hogy kigördülök vele onnan, nagyot csökken az értéke számomra. Ez nekem nem érné meg. Viszont köszönöm a tippeket és a hozzászólásokat. Tehát kerítsek valakit, akit magammal viheteket és lehetőleg értsen is a dolgokhoz, ugye???
2013. ápr. 3. 23:52
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Ez a kigördülök a szalonból és már értékvesztés egy baromság! Új autóra ott a garancia meg minden. 0 km-es nincs titok az előéletében. Egy használtat megveszel, kitudja milyen volt az előző tulaj, rendesen volt-e szervizelve, volt-e törve.. Használt szarral kigördülsz, nemhogy az értékéből veszt mivel plusz 1 tulajos lesz, de még lehet rá is kell költeni több százezret!
2013. ápr. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 gomzoli ***** válasza:
Kedves 6-os, ebben az esetben azért nem mellékes a németországi árak ismerete, mert ez a kocsi is onnan való. A dealer ott (Nördlingen- lásd szervízkönyv) vette, szerintem legfeljebb 5-6 ezer Euroért, otthon ráköltött 1-2 százezret az átiratásra, felpolírozta, kiporszívózta, pártízezret visszatekertetett az órán (2 évesen 43,500 km volt benne, most 7 éves a kocsi, biztosan 81 ezerrel...), ezután rátett félmilliós haszonkulcsot és most hírdeti olyan áron, amennyiért idekint 3-4 éveset vehetsz.
2013. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!