Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri használtautót venni?...

Hajnalfénysugár kérdése:

Megéri használtautót venni? Merjek?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy álomautót egy oldalon, de nem tudom megéri-e innen venni. Eelegendő információ van róla, de könyörgöm nő vagyok...átvágható, mert nem vagyok jártas az ilyen dolgokban, ezért nem veszem észre, ha át akarnának cseszni. Hallottam, hogy a kilométer órát is szokás visszapörgetni és félek, ezért megkérdezném, hogy mi a véleményetek erről a kocsiról, úgy technikailag is meg minden. Nincs férfi az életemben, aki tudna segíteni :S

Nah tehát ez lenne az álmom: [link]



2013. ápr. 2. 19:35
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Hát megoszlanak a vélemények? Most őszintén nektek, ha van autótok az szalonból vagy használtan lett véve?
2013. ápr. 4. 14:19
 12/13 anonim ***** válasza:

Megkövetlek 10-es, nem néztem meg az autó adatlapját, nem láttam, hogy honnan hozták. Ez az autó nálam eleve kiesett volna. Egyébként nem az okostojás beszél ilyenkor belőlem (vagyis ír), hanem a jó és a rossz tapasztalatok.


Használt autót is lehet garanciával venni. Más kérdés, hogy egyes cégeknél ez a garancia csak addig él, amíg valóban baja nem lesz a kocsinak. Azért van egy-két komoly cég is (nem akarom reklámozni őket), esetleg privátban megírom a kérdezőnek, ha érdekli.


Kedves kérdező, igen, mindenképpen vigyen magával segítőt.

Nem szabad elhamarkodni, a szívünk mellett hallgatni kell néha az eszünkre is.


Nekem jelenleg használt van, mivel az áhított szériát már épphogy nem gyártják (ha még gyártanák, akkor talán újként vettem volna meg).

2013. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 gomzoli ***** válasza:

Köszönöm a reagálásodat, ritka öröm, hogy ilyen kultúrált hangon történik.

Kedves Kérdező, a sajátunkat mi sem újan vettük, hanem 15 hónaposan, 28 ezer Km-rel, az eredeti 17,600 Eurós ár (mármint újan) helyett 11,300-ért, ezt kissé régebben, 2006-ban. Ha most akarnék autót venni, 2,5 millióval a zsebemben, akkor bizonyosan megint 1-2 éves autók között kutatnék, mert:

-15-20%-kal olcsóbb, mint újan

-ha volt "gyerekbetegsége", akkor az már kijött, és garanciában megcsináltatták már

-ennyi idő alatt biztosan nem hajtottak bele többet pártízezer km-nél.

-szinte olyan még, mint az új.

2013. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!