Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit kell gyakorolnom...

Mennyit kell gyakorolnom robogóval, hogy a forgalomba merjek menni?

Figyelt kérdés
Van 8 éve B-s jogsim, de azóta nem is vezettem. 50cm3-s papíron a robogó, tehát vezethetném, de még nem érzem magam biztonságban. Kétszer 3 órát mentem a Népligetben, de a forgalomban más. Egyszer sem borultam és max. 50-nel megyek, de tegnap, amikor mentem volna a forgalomban, pont rögtön egy elég nagy úton kellett volna (3 sávos és kb. 60-nal mennek rajta a kocsik), berezeltem. Kb. mennyi gyakorlás kell még, hogy be merjek menni a városba?
2012. jún. 20. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyi gyakorlás kell neked azt csak rajtad múlik.

Én 2 éves B-s jogsival a hátam mögött most csináltam az A-sat. Nem okozott gondot a városi forgalom(nem budapest, más megyeszékhely)


Szóval ha autót se vezettél akkor még hozzá kell szoknod a forgalomhoz, meg minden sza*hoz is. Szóval kicsit több idő kell majd. De ezt úgy is te érzed. Keress valami kis forgalmú helyet, aztán később kicsit nagyobb forgalmút, és így szépen hozzászoksz.

2012. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De van olyan, hogy sosem szokom meg és mindig félni fogok?
2012. jún. 20. 14:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ha van akkor inkább hagyd az egészet.

Vannak ilyen emberek. Félnek a vezetéstől meg ilyesmik. (én is ismerek 1-2 ilyet)

Valami pszichés dolog gondolom, bár én nem értek hozzá.

Lehet szakember tud segíteni ha tényleg így van.



Na de ha ennyire parázol hogy lett meg egyáltalán a jogsid ? :D

2012. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mellékutakon és kültelki kis utakon meg ilyesmi helyeken kóboroljál vagy egy hétig csak úgy hobbiból céltalanul. Olyan helyen ahol a madár se jár.

Utána már nem igazán fog zavarni a forgalom és így meg fogod szokni hamar. Az ilyen kóborlás arra jó hogy megszokd és kiismerd a gépezetet és magad. Én még földúton is motorozgattam az is jól fejlesztő hatású mind egyensúlyérzék mind problémamegoldó képesség és hasonlók. És nem zavar a forgalom. Utána meg egyre beljebb a városba. azt fogod észrevenni pár hét után hogy a belváros nagy forgalmára is csak legyintesz hogy ez semmi... :)

Én így csináltam.

2012. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem sikerül, mert nagyon szeretnék már. Főleg ebben a kánikulában :)
2012. jún. 21. 10:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Kerüld a nagy forgalmat 2-3 ezer kmer és már maga biztos leszel!
2012. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!