Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mz etz 250 motoromnak elment...

Mz etz 250 motoromnak elment a kompressziója. A képen látható, hogy hol. Mit tudok ezzel csinálni? Itt veri ki az olajat és itt megy el a kompresszió. Motor nem indul. Hogy lehet ezt orvosolni? Fémragasztó? Lent van kép róla

Figyelt kérdés
[link]

2013. máj. 8. 11:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

Szépen magyarul mondva kilyukadt az elősűrítő tered. Ha rendesen meg akarod csinálni, akkor ki kell venned a blokkot a vázból, megtakarítani, megnézni mekkora is a "hiba". Ha csak a tömítőfelületnél van valami tömítetlenség, akkor azt meg lehet próbálni vastag tömítéssel, pasztával, mindenféle vacak fémragasztókkal - de a rendes megoldás a síkoltatás, nagyobb bajnál (kitört darab, repedés) hegesztés és utána a tömítőfelület síkba munkálása.

Vagy a blokkcsere - ha rendszámos motorról van szó, akkor ugye az ehhez tartozó papírmunkával együtt.

2013. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
értem, köszi a választ.
2013. máj. 8. 12:01
 3/28 A kérdező kommentje:
azt mondják, hogy főtengelyszimering. de ha az lenne, akkor a gyújtásnál olajos lenne nem?
2013. máj. 8. 20:12
 4/28 anonim ***** válasza:

Akkor a külsejénél érezhetően kifúj, vagy nem? Ha főtengely szimmering, akkor itt kívül nem kell jönnie semminek - az értelemszerűen belül van, a gyújtásoldalon és a kuplung felől is. Az tipikusan szimmeringes tüneteket produkál: váltóoldal esetén füstöl és fogy az olaj, de esetleg képes menni, gyújtásoldalnál nem vagy csak nagyon sok szivatóval rugdosás után lehet elindítani, akkor elindul, megállíthatatlanul felpörög és utána megáll és megint nehéz elindítani (a sok falslevegő miatt).


Szóval akkor meg van sérülve a blokk külseje vagy "csak" szimmeringes? Esetleg egy takarítást ejts meg a blokk külsején ha nem is látod mi és hol folyik...

2013. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
ha rugdosom akkor jön ott az olaj, már letisztítottuk és megnéztük. ott jön ahol lefényképeztem, meg nyomja a levegőt is
2013. máj. 8. 21:33
 6/28 A kérdező kommentje:
Blokk közepén jön az olaj
2013. máj. 8. 21:38
 7/28 A kérdező kommentje:
Majd csinálok 1 normálisabb képet
2013. máj. 9. 00:56
 8/28 anonim ***** válasza:

semmi esetre sem ragasztanám...ha profin akarod javítani, akkor aluhegesztés...

..azért nem ártana brigéciollal lemosni...nem értem, a forgattyúsház hogy' a túróba lukad ki? lehet, hogy csak tömítési hiba.


ezt a blokkot mindenképpen vedd ki a vázból, és asztalon, erős fénynél szereld szét... ott kiderül.

mert hogy kilukadjon, az szinte kizárt..valami más turpisság van.

2013. máj. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Szétszedném én csak nemértek hozzá
2013. máj. 9. 10:35
 10/28 A kérdező kommentje:
na konkrétan innen folyik és itt megy el a levegő. akkor ez most szimering vagy mi a p icsa lehet a baja? mert már hallottam mindent :S ahogy rárugok megjelenik az olaj meg a levegő is elmegy :S
2013. máj. 9. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!