Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is más a megítélés...

Evele123 kérdése:

Szerintetek is más a megítélése egy Suzukisnak, mint pl. egy Renault-osnak az utakon?

Figyelt kérdés
A Suzuki Ignis-t múlt csütörtökön cseréltük Renault-ra (thalia). Ugyanolyan vezetési stílus mellett nem akarnak mindenáron megelőzni, szerintem nagyobb a tisztelet a rönyóval szemben. Tapasztalatok?

2013. márc. 18. 20:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Biztosan van benne valami, de jellemzően a Thaliát is tötymörgők vezetik. Itt az a lényeg, hogy mivel Suzuki, így azt véleményezi róla, hogy biztos tönymörög, vagy tötymörögni fog, vagy bénázik, és biztos ami biztos megelőzi, kifordul elé, stb.

Nekem Renault Cliom van, haladósan közlekednek, sokszor előznek meg ilyanok, akik utána nem akarnak az én tempómban menni, csak a kis gagyi autó miatt azt hiszik, hogy tötymörögni fogok.

2013. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
igen, egyetértek az utolsóval, később bővebben válaszolok, csak most telefonról írok.
2013. márc. 19. 14:56
 13/21 A kérdező kommentje:

Macilacinak: igen, elég sokszor tapasztaltam a suzival, hogy a seggemben vannak (1-2 méterre tőlem), nem tartják be a követési távolságot. Már azon filóztam, hogy beindítom a hátsó ablakmosót, hátha észbe kapnak, vagy bekapcsolom a hátsó ködlámpát, hogy örüljön az ilyen "autóstárs" (ezeket a tippeket itt olvastam :-P ).

A harmadik válaszolónak: az hagyjám, hogy a páromat egy nagypapi tanította vezetni, az én oktatóm sem volt egy kapkodó idegbeteg. Mindig a nyugodt vezetésre tanított, nem szabad kapkodni, de tötymörögni sem.

A negyedik válaszolónak: tegnap éppen hazafelé hajtottam a Tháliával a dunakeszi Auchan-ból. Előttem két autó is indexelt balra, Dunakeszi-alsóra akartak lekanyarodni. Ezt látva lassítottam, mert előttem még ott volt a második autó segge, elállta az utat és nem szerettem volna belemenni hátulról. Meg is kellett állnom, visszatettem egyesbe és araszoltam, az előttem levő sem siette el, hogy utat engedjen nekem. Közben mögöttem rámdudált egy hülye p...csa, hogy miért nem megyek, miért akadályozom őt??? Hát csak azért, mert nem akartam belemenni az előttem cammogó autóba, vazzeg!!!

2013. márc. 20. 06:36
 14/21 anonim ***** válasza:

b@szki, te ilyen alantas apróságogon húzod magad? nincs más? az emberek közlekednek. aki ráddudált, az biztos nem lát a pipától, mert menni kell az oviba a gyerekekért, siet a szeretőjéhez még egyet dugni, mielőtt hazamegy, nincs tejföl a vacsorához, stb... siet, és a dudán vezeti le...nem az autónak, a sofőrnek dudálnak egyébként.


szuzuki/rönó? borzasztó ez a hasonlítgatás....mi jöhet még? ennél is van lejjebb?

2013. márc. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, sokféle autót is vezettem, még magyar viszonylatban népszerű autókra is rámásztak néha. De az nem megoldás, hogy ráfékezel, vagy bekapcsolod a ködlámpát, rosszul is elsülhet a dolog, például, hogy hátulról belédmegy. Ragassz egy olyan matricát az autó hátuljára, hogy "Tartsd be a követési távolságot!", vagy hasonlókat (azért bunkón humorosat ne), ettől sokan észbe kapnak.
2013. márc. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves 15-ös, eszembe nem jutna ráfékezni bárkire is, a ködlámpáért meg a rendőr is megbüntetne.

Igyekszek mindig ésszel vezetni és a többiekre is odafigyelni. Ez mostanság abban nyilvánul meg, hogy legalább 4-5 kocsi mozgását figyelem magam előtt, ugyanúgy mögöttem is, besorolásnál is segítem a többi autóstársat, satöbbi. Ésszel vezetésre egy példa: Hatvan-Kerekharaszt-ban egy kamion keresztbe volt fordulva az úton. Csak a szembejövő sáv volt járható. Fogtam, azonnal átmentem a szembejövő sávba, hogy lássam a szembejövőket és ők is engem. A párom (akinek akkor még nem volt jogsija, az enyém is még pelyhedzett a tollpihétől, annyira friss volt :-DDD) megkérdezte, hogy miért nem maradtam a saját sávomban és majd a kamion előtt átmegyek a szembejövőbe. Hát azért, mert látni és látszani kell. Mivel a kamion műszaki mentését akkor kezdték meg a hatóságok és nem volt ott tennivalónk, továbbhajtottunk.

Én sokakból azt a jó értelembe vett alázatosságot hiányolom az utakon, hogy figyeljünk már oda egymásra és legyünk megértőek egymással az utakon is. Ennyi.

2013. márc. 20. 11:14
 17/21 anonim ***** válasza:
Hát án azt csinálom mikor már nagyon jönnek a seggembe és nem akar előzni hanem csak kötekszik bekapcsolom az ablakmosót és a menetszél ráviszi a folyadékot a szélvédőlyére ekkor felkaplyák avizet és megelőznek :)
2013. márc. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
16%
xD szerinted egy Thaliának tiszteletet adnak hogy néz az ki? A suzuki különb . Valaki nekem se adja meg a tiszteletet pedig elég tekintélyt parancsoló autóm van de utána ráfázik az a vicces hogy mindig Renaultosokkal keveredek konfliktusba elég idiótán közlekednek és nem sok kivétel van köztük de velem rossz róla tettek volt olyan hogy beengedtem magam mellé vagy 3x nem tudott elmenni és utána is erőlködött 1.4 megan szánalom (én 2.0TDI 200LE)
2013. márc. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"de utána ráfázik"

Tehát előz, te meg ráfekszel a gázpedálra? Marhára megmutatod nekik ilyenkor, csak arra nem gondolsz, hogy mi van akkor, ha nem tud 200 méteren belül megelőzni, hanem mondjuk 5-600. Ez még úgy oké is lenne, bár ha velem szórakoznának ilyen kis nyomorultak, akkor a pirosnál tök véletlen megcsúszna a lábam. Mert mi van akkor, ha szemből is jönnek? Aki meg akar előzni, mert gyökér vagy, lehet, hogy beledöglik egy frontális balesetbe, te meg vígan tovább hajtasz!

2013. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok, utolsó 2 válaszoló!


Én autótól függetlenül a biztonságos vezetésre törekszek, nem akarok "menőzni" senkinek sem. Most hétvégén voltam Nógrád-megyében. A 21-es főút több szakaszán is 110-es korlátozás van, egy kicsit legalább lehet neki nyomni. Volt olyan, hogy egy b..szott nagy terepjáró "cammogott" ilyen szakaszon 90-el én meg ezeken a kétsávos úton simán el tudtam haladni mellette az 1.5-ös DCi motoros Tháliával. Ettől függetlenül, amikor láttam egy kétszer egysávos úton, hogy a szemből előznek egy másik autót, már néztem is, jönnek-e mögöttem (nem jöttek) és nyomtam is a fékpedált, hogy segítsem a szembejövő visszasorolását. Amit még jónak tartok, hogy a Thália 5 liter gázolajat eszik 100-on, nem a külseje miatt szeretjük, hanem a nagy (510 literes) csomagtartójáért, amibe most is simán beraktunk egy nagy parabola-antennát meg a csomagjainkat :-P

Egy BMW-s előzött meg egész úton (de ő másokat is) és senki más nem mászott ránk, mint amikor a Suzival mentünk.

Üdv. Evele

2013. márc. 26. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!