Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri egy drága...

Szerintetek megéri egy drága sportkocsira 5-6 évig spórolni?

Figyelt kérdés

Nem szokásom interneten kérdezősködni, de kíváncsi lennék a véleményetekre, Ti mit tennétek s javasolnátok.

Tetszenek nagyon az olasz sportkocsik, de sajnos 5-6 évnyi félretétel során valósulna meg csak az álmom, még így is használt lenne a kocsi, cirka 50e km-el kb, ami nulla. Az említett 5-6 év alatt ha minden igaz összejönne a betevő rá.

F430-as ferka a kiszemelt, 458 baromi drága, bár kitudja miképp alakulnak majd addigra az árak.


Sokszor elgondolkodok rajta, megéri 5-6 évet arra szentelni, hogy minden pénzt erre szánjak. Nyaralást s minden drága dolog mellett elszáll a tekintetem.


S8-as Audi is egy álom számomra, nem egy kategória, de ez a két szegmens ami nagyon vonz. Bár ha erre megyek el akkor a fentebb már említett dolgot lehet elbukom.


Ti mit tennétek? Szerintetek megéri ily módon ?


2013. márc. 16. 17:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg ilyen hosszú ideig spórolni egy autóra. Talán ha 1-2 év alatt összejönne a pénz, akkor igen.

Inkább vedd meg az S8-ast, ami azért olcsóbb valamivel, és használhatod télen-nyáron, még ilyen hóban sem hagy ott a quattro miatt :) És full extrás, egy Ferrari pedig nem a kényelemről hires, ennyi pénzért azért már legyen egy kis kényelem is. És az S8-as nem sokkal marad alul teljesitményben sem.

Ha meg nagyon akarod érezni a sebességet, de nem ilyen nagy áron, vegyél egy sportmotort. Szerintem egy jó 600-as nagyobb élményt tud nyújtani, mint egy Ferrari.

2013. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
az odáig rendbe van hogy lemegy az ára de 20 évig biztos hogy nem vennék másik autót szóval engem az áresés nem zavar mert mire eladnám sok sok év múlva már nem fog érni csak 100.000 jó esetben :)
2013. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne sértődj meg, de a helyedben nem vennék úgy szuper-sportkocsit, hogy 5-6 évig kell spórolnom rá. A fenntartási költségei horribilisek. Ha Magyarországon élsz, akkor csak tönkreteszik majd az autót a rossz utak.


Ez is nagyon jó olasz kocsi (MASERATI QUATTROPORTE FC):

[link]

vagy ez:

[link]


Javaslom, hogy vegyél olcsóbb autót, a többi pénzből pedig élj! Az élet rövid, 5-6 év sok idő!

2013. márc. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Maserati-k is baromira tetszenek, érződik bennük az olasz vonal, inkább ilyen kupé c, e osztályhoz lehet hasonlítani őket, bár mégse illenek bele. Amennyibe kerül, már majdnem a 430 áránál van.


S8 mindenféleképp jobban kiaknázható autó, 250-nél nincs menetzaj :D

Nem egy kategória a két kocsi, néztem régebbi f355-ös Ferrarit még. Nagyon szép, áramvonalas autó, megszokott hanggal, de azért egy 96-os autó hiába szuper ízig vérig, azért 15m baromi sok érte, annyiból már vesz az ember egy r8-at...


M5 nekem is tetszik. Ferrariban meg a többi olasz járgányban az a jellegzetes vonás tetszik, amit nem adnak vissza mondjuk az m6-ok, bár nem biztos megéri a különbözetet. :D

2013. márc. 16. 19:07
 15/16 anonim ***** válasza:
Az én véleményem hogy ha 6 évig kell spórolnod egy kocsira, akkor nehézkes lesz fenntartani. Egy esetleges műszaki hiba miatt lehet hogy 10 hónapig áll majd a kocsi amíg a javítási költséget is összeszeded. Ezen az autón egy szokványos szerviz is egy olcsóbb kocsi ára.
2013. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sajnos be kell látnom, így van, van jó pár jelentősebb olcsóbb minőségi német vas. Valószínűleg ezen az úton indulok majd el...
2013. márc. 16. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!