Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új bikakábel nem viszi át az...

Új bikakábel nem viszi át az áramot, nem indítható el vele a lemerült akkus kocsi. Miért?

Figyelt kérdés
Kétszer próbáltam vele autót bebikázni de mintha rá se lett volna téve, a lemerült akkus autónak ugyanúgy nem forgott az önindítója.Jó vastag kábel ,leírás szerint jóval több áramot is átvinne mint amivel próbáltam.Mindkét esetben hasonló kategóriás benzines kocsival próbálkoztam.A negatívot mint testkábelre mint motorblokkra rápróbáltam de semmi.Kíváncsiságból rámértem a kábel végeire multiméterrel és szépen mutatta a 13voltot,tehát szakadás nincs benne,átmegy az áram ,mégsem megy át,nem értem!

2013. márc. 14. 19:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%

tipikus probléma ...gondolom autós boltban vetted .

Szart se érnek !

Egy bikakábel 10 ezernél kezdődik ...a csipeszek Amibe forrasztani kell a kábelt (minimun kisújnyi )

A gagyik szigetelése vastag csak ,vágd meg és hasra esel milyen vékony szál van benne

2013. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy el van korrodálódva az akkusaru. Tisztítsad meg, és átmegy az áram.
2013. márc. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Persze autósboltban. Hol kellett volna? De tényleg nem 10ezer ft volt, jóval kevesebb. Ami a csipesznél látszik drót az többszálból áll viszonylag vastag nem forrasztott csak leszorított.
2013. márc. 14. 19:33
 4/20 anonim ***** válasza:
Az egyes válaszára mondanám, hogy azért, mert vékony a kábel, azért át kell menjen az áram. Maximum felmelegszik a nagy áramerősségtől. Koszos a saru, és azért nem szokott működni.
2013. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ne essünk tévedésbe ,hogy mindegy milyen a kábel !

[link]

Nem bikáztatok sokat az tuti ....

2013. márc. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem rozsdás a saru .Drótkefe és már belevájtam a csipeszek fogát és kontaktsprayt is kapott , de semmi.Ugyanaz a kocsi ,mikor közvetlen átraktam a jó akkut bele ,egyből beindult. Tehát a kábelnek van baja, de nincs benne szakadás. Lehet tényleg szétvágom valahol a szigetelését, mert a blokk már nincs meg hogy visszavigyem.
2013. márc. 14. 19:48
 7/20 szántóvető ***** válasza:
a negatívot a másik beszerelt akku negatív pólusára raktad?emelhettél volna a fordulatszámon mert az is segít valamennyit ill. 1-2 percig hagyhattad volna összekötve az akksikat mielőtt indítani próbálsz.
2013. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Próbáltam a pólusra is meg a motorblokkra is a negatívot. De nem vártam hogy töltse az akkut, egyből próbálkoztunk .
2013. márc. 14. 20:11
 9/20 anonim ***** válasza:
37%

Fogjátok már fel !!!! Szart se ér ....

De minek is papolok ,naponta használok ilyen eszközt is !

Jót akartam ,és nem találgatni meg okoskodni ..

Nézd meg az autóklubbosoknak milyen bika kábelük van ...

2013. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Akkor bóvli a kábel. Ha veszek valami vastag szigetelt rézdrótot a csipeszeket legalább fel tudom használni? Azok jónak tűnnek.Villanyszerelési boltban vegyek?Milyen keresztmetszetű kell ami biztosan elegendő?
2013. márc. 14. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!