Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen indítókábelt vegyek az...

Milyen indítókábelt vegyek az autómhoz?!

Figyelt kérdés
Opel Corsa B 1999-es évjárat 1.2 16V-s autómhoz milyen bikakábelt vegyek?! Láttam 100-200-300-400AMP-set, melyik lenne ideális?

2013. febr. 9. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Jótanács ! Amit árulnak egyiket sem ,csinálni tudsz de a két kábel ára csipeszekkel kb 12-14 ezer ft !!

De ez bikakábel !

Egyébként minek neked kábel ,ha jó az autód kár befektetni ...kidobni gagyira meg aztán végképp felesleges ...

2013. febr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyon okos az előző kérdező.

Az 1000 Ft-os kábel is jobb, mint a semmi.

Kedves első válaszoló, én például gondolok másokra is, ha sz@rba vannak, akkor tudjak segíteni.

2013. febr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 1000 Ft-os kábel pont semmit sem ér! Ha elvágod, megláthatod a 2mm-es rézszálat az 1 centis szigetelés közepén! A legtutibb valóban az, ha csinál, vagy csináltat magának egyet az ember.
2013. febr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Képzeld nálad okosabb vagyok és ahogy írta a másik válaszolón vágd el és pofára esel mert semmit nem visz át !

Olvass utána egy kicsit ,hogy is kell működnie és rájössz nem mindegy mivel próbálkozól :)

2013. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Villamosmérnök vagyok.

Tudom, hogy minek kéne átmenni rajta. Mivel nem vagyok pofátlan tahó mindig megállok segíteni, kb. 3x használtuk az 1500Ft-os bikakábelt, mind a 3x sikerrel.

hallottatok valami hülyeséget és akkor terjesztitek. Amire szükséges arra megfelel. Nem minden nap használják, hanem évente 1x-2x.

2013. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

Akkor miről "veszekszünk " mérnök vagy tehát tudod annak a feltételeit ami egy bikázáshoz szükséges ,,,

Nekem (biztos egyedűl vagyok )csak rossz és használhatatlan tapasztalataim vannak ..

Éppen ezért csináltunk "normális " használható kábelt ..

2013. febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

13 éves a kocsim, nemrég vettem, jó állapotban van, át lett vizsgálva, de nyugodtabb leszek, ha az ilyen alap dolgok vannak az autóban, szükségem lehet rá, vagy ha másnak kell segíteni...

tehát, ha nem barkácsolni akarok egyet, hanem venni, hány ampereset érdemes?!

2013. febr. 9. 11:57
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
"hallottatok valami hülyeséget és akkor terjesztitek" Gratulálok a végzettségedhez! Tudod, én is tapasztalatról beszélek. Többször próbáltunk ilyen filléres kábelekkel bikázni, teljesen sikertelenül. Arra gondoltam, a csipesz rögzítésénél lehet a probléma, ezért levágtam, hogy újrakössem. Amikor megláttam a gyertyakábelre hasonlító vékony szálat a közepén, beláttam, hogy nem érdemes vele tovább foglalkozni. Nem állítom, hogy minden olcsó kábel ilyen, de ha én belefutottam, akkor mással is megtörténhet. Kedves kérdező, egy 100A-es bőven elég lesz!
2013. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

De értsük már meg Urak, hogy felesleges csinálni.

1. ma a piacon elérhetőek jobb minőségű bikakábelek

2. be lehet bikázni ezekkel a kábelekkel is az autót


Ha nincs rajta szakadás, de az multiméterrel egy pillanat ki lehet mérni. Ha nincs rajta szakadás, és az autó egyébként könnyen indul (ha fel van töltve az akksi...), akkor ennek elégnek kell lennie ahhoz, hogy az autó annyi töltést átvigyen és elinduljon.

Nekem 2 bikakábelem van itthon. Egy vastagabb (elég régi, kb. 10éves) és 2 éves kínai fos. De a célra mind a kettő megfelel. Vannak előírások, amik nélkül nem lehetne forgalmazni ezeket a termékeket.

Bátran megveheted bármelyiket, amire kel és ahányszor kell arra megfelel.

De, ha megveszed akkor azt is lehet, hogy a csipeszeket használod fel csak és a vezetéket kicseréled.

A vontatókötélnél más a helyzet. Na ott tényleg felesleges megvenni a boltit, illetve a 2 kapocs miatt érdemes, nekem távvezetékből készült van, azzal teherkocsit húztak ki :)

2013. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Akármelyiket megveheted, mind jhó lesz, ha tudod hogy kell használni.

Bikázó kábel nem a tönkrement aakumulátorú kocsi beindítására való, hanem a jó, csak lemerült akkumulátorúéra.

Nem az indítómotor megforgatásához szükséges áramhoz kell a kébelt méretezni, hanem ahhoz, hogy 2-3 perc alatt be tudjon tölteni az akkuba egy indításnyi töltésmennyiséget.

Sokan ezt nem tudják, összekötik aztán nyomják az indítást mint süket a csengőt. Összekötés után az áramadó kocsi motorját alapjárat fölött célszerű tartani, majd 3-4 perc múlva megkísérelni az indítást. Akármilyen vékony a kábel, pöcc-röff lesz...

2013. febr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!