Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort vegyek elsőnek?

Milyen motort vegyek elsőnek?

Figyelt kérdés

Minden is nagyon vonzott a motorozás, de sose volt eddig lehetőségem rá. Mostanra viszont már megvan az anyagi feltétele neki, így tavasszal szeretnék belekezdeni.

Teljesen kezdő vagyok! Még Simson-t se vezettem:), 50-es robogót pár alkalommal. Még a jogsim sincs meg rá, majd azt is tavasszal tervezem letenni.


Leginkább egy Ducati Monster-re gondoltam első motornak. Szerinted?


2013. jan. 28. 19:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha van esze az embernek akkor miért ne kezdje nagy motorral.(Mondjuk egy kis szimozás nem ártana a váltások miatt is)


Apám anno bicigli után lett 350 es Jawa-ja (Igaz nincs olyan erős mint a mai motorok de ez a lépcső is nagy, ja és nem volt esése sem)

2013. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%
Jó, az alapokat én is egy 350-es Jawan tanultam meg 11 éves koromban, úgy,hogy ültek mögöttem. Aztán 14 évesen Simson, 18 évesen (B125-tel) Mz, most A korl.-tal egy 250-es Honda. De egyébként tényleg ajánlott lenne valami kicsivel, legalább az alapokat megtanulni, hogy ezzel se kelljen plusz órákat venni.
2013. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én is ajánlanék inkább valami kisebbet. Nagyon szép, és jó a Monster, de lehethogy kicsit veszélyes lenne minden tapasztalat nélkül.

Megértem azt is, hogy nem akarsz évente motort cserélni, talán a legjobb megoldás az lenne, ha találnál pl. egy 25KW-os SV-t, és egy szezon után beviszed egy szervizbe, hogy kéred az egész teljesíttményt. Persze nem egyszerű ilyen motort kifogni...

Ha úgy gondolod, hogy elég vagy hozzá, akkor talán jó a Monster, de csak ésszel! széles utat! :)

2013. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még pár barátságos 600-as: CBF 600, XJ600, XJ6, Bandit, ER6n/f, Gladius, SV, Versys, V-strom...
2013. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
24%
A Simson egy jó kezdőmotor. Igaz én sem azon tanultam meg motorozni! :)
2013. jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"A Simson egy jó kezdőmotor."


Ja!

14 éveseknek, de nem huszon x éveseknek:))

2013. jan. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nics a Monsterrel, ha nem vagy idióta és képes vagy felelősségteljesen használni a motort. tudomásom szerint ebben a gépben L2-es blokk van, ami azt jelenti, hogy lóerőben viszonylag kevés, olyan 55 körül (persze ez is bőven elég, hogy minden 4kerekűnél gyorsabb legyél mind városban, mind pályán), viszont az L2 blokk tulajdonsága, hogy nyomatékban igen gazdag, így rendkívül kezes motorod lehet. Jó választás.
2013. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Talán a BMW-től az 1000RR-t mondanám,bár a hayabusa se rossz választás
2019. ápr. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!