Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt olyan valaki, aki...

Van itt olyan valaki, aki első autónak nem egy kisautót vett, hanem egy testesebb, nagyobb valamit?

Figyelt kérdés

Első autó vásárlása előtt állok.

Mostanra leszűkült a variációk száma 2-4 autóra...

Sokan mondták ismerősök közül, hogy először egy kisautó kéne.

Viszont nekem minden porcikám ellenzi azt, hogy úgy üljek be egy Swiftbe, Clioba és hasonló méretű autókba, hogy az az enyém. Főként azért mert nem férek el bennük kényelmesen, főleg hosszútávon. Főleg mióta ismét sikerült magamra rántani pár kg-ot..

Szóval nem csak 1-1 alkalommal, hanem rendszeresen.

Felmerült bennem a Skoda Octavia, IV-es Passat ('97-es évjárattól)és a Mitsubishi Carisma

Valóban meggondolatlanság lenne egy ilyen autó, tényleg jobb lenne valami kicsi ?

Van valakinek tapasztalata ilyen téren ?

Aki elsőként már valami nagyobbat vezetett...


2013. jan. 10. 10:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kisautóba pici, de pörgős motort tesznk, ami azért valjuk be, nem mindegyik gazdaságos. Az én B vectrámban 1.7 td isuzu van, és most télen 6.5 körül kocsikázok városban, pedig jóval 1 tonna felett van. Egy 800-as Daewoo Matiz a " [link] szerint sem jön ki jobban, pedig azért van méretbeli különbség.
2013. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
2013. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Sosem értettem, hogy az a 1-1,5 méter különbség mi számít vezetéskor. Esetleg parkoláskor van jelentősége, hogy egyszerűen beférsz egy olyan helyre, ahová más, nagyobb autóval nem. Azért én nagyon is szeretem a kisautókat, igaz párban egyszerűen képtelenség elférni. Én egy 100-as Audi-val kezdtem anno. Nem hiszem, hogy lenne ennek jelentősége. Amúgy az egyik legáttekinthetetlenebb autó az pont egy Punto volt, amit vezettem, és ebbe már a teherautókat is beleértem :P. Most vettek egy ilyet ismerősömék, ha hozzák majd, kipróbálom, mert kíváncsi vagyok.

Amúgy van néhány jó helyet kínáló kisautó, de hosszabb úton azért egyik sem valami jó persze.

2013. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársammal mentünk suzuki swifttel, és össze kellett magam húzni az anyósülésen, hogy ne zavarjam a váltásban, és hogy ne dörgölzzön a kezünk. (az olyan b*zis)
2013. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Akkor nem mondok le a nagyobb autóról.... :)

2013. jan. 10. 12:50
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

Jelen, BMW E30 325i, egyszer sem volt gond vele.


Nulláról indulva minimális idővel tart tovább megtanulni egy nagyobb gép vezetését és méreteit.

Arra kell figyelni hogy 2hónapos jogsival ne akarj Vatanen lenni és kilinccsel előre belemenni a kanyarba, és nem lesz gond.

2013. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem alapból az volt a tervem, hogy 5ajtós nagy kocka autó...

Nem mondtam le róla, nem volt gond. (bár én sokat vezettem jogsi nélkül is, volt már valamennyi rutinom)

2013. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!