Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi 80-100Km benzin vagy...

Napi 80-100Km benzin vagy diesel autó?

Figyelt kérdés
abból is mekkorát 1.4 benzin vagy 1.9 TDI

2013. jan. 3. 11:39
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

A diesel 5,5-öt fogyasztott,a benzines meg átlag 7,2-t.

Országúton járunk mindkettővel,nem autópályán városok között üzleti utakon./átlag napi 170-220 km-en mentünk mindkettővel,igy jó teszt volt is egyben//

Szervizek: 15000 km-enként mindkettővel.

Állapot: mindkettő új volt.

Nagyon kicsi volt,így a fogyasztási különbség.Tényleg nem kitalálás.

2013. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

Gyerekek ha rám halgattok mindenki olyat vesz amilyet akar.-

szól a magyar bölcselet.

2013. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
De hány km után vonták le ezt a következtetést? Mert ha 1 év után erre jutottak, azt nem csodálom.
2013. jan. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

Nézze, a 1,7 CDTI Cosmo akkoriban 5,2 Millióba került.

Nézze a 1,6 Essentia akkoriban 3,6 Millióba került.

2005-ös adat/

A különbség:1,6 Millió,ezt egyszerüen nem lehet behozni.

Tehát a probléma a vételárban van.Egy vállalkozás nem

tudja kitermelni,az árkülönbséget.Legfeljebb majd akkor,ha 400000 km lesz a dieselbe,de addigra az is egyszer elromlik.És akkor aztán megette a fene.A Diesel,meg a javítás.Akkor jobb ha magára köti az ember az OTP autómatát.

Szerintem egy átlagembernek ma a diesel nem éri meg.

Nagyon magas Km-nél éri csak meg.

Németo.-ban gyakran 100-160 km-re járnak dolgozni,tehát

napi 300 km autópályán.Az már más ,azért van ott annyi nagy diesel.De például már Svajcban nem láttam dieselt,

az Ökosteuer miatt nem vesznek a svájciak már dieselt.

Sok benzines Toyota Camry,Avensis, BMW,Merci van.

.

2013. jan. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
Ha a diesel és a benzines közt nem tapasztalt az üzemanyagban különbséget, akkor ott lehet, hogy a gázolaj egy része másik autóban kötött ki. Vagy valami gond volt a diesellel. Nem véletlen, hogy a céges autók nagyon nagy százaléka diesel.
2013. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
84%

44-es.

Itt használt autóról van szó, és ott nagyon kicsivel, vagy egyáltalán nem drágább a dizel, úgyhogy mindenképp megéri. Én nem nagyon számoltam, de nekem csak azért is megéri, mert sokkal nyomatékosabb a dizel, mint a benzines azonos lóerőnél.

2013. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:
hát igen azért a diesel nyomatékosabb nem kel neki annyira nyomni ergo kevesebbet is eszik
2013. jan. 4. 10:56
 48/57 anonim ***** válasza:

45-ös.

Az a helyzet,hogy én vezettem a dieselt.Nekem nem volt másik autóm.Tehát nincs miről beszélni .Én tehát amit mondok,azt tapasztalatból mondom. 192000 km-nél adtam le a dieselt,akkor 3,5 éves volt.Utánna vezettem az 1,6 benzinest.Ezen tapasztalatok alapján mondom,nekem nem a a haver mondta...

A használt dieselekkel az a baj,hogy nagyon nem kímélik őket,azzal nagyon kell vigyázni.Mind füstöl,mint

a legelső autóm a 2 ütemü Wartburgom volt ilyen.Abból látszik,ha előzni akar hogy elkezd füstölni,mint a régi autók.Ezt unták meg már több nyugati országban,és a diesel üzemet Ökosteuer-rel sujtják. A japán dieselek egy fokkal jobbak azért,ha mindenképp diesel mellett dönt,akkor inkább Toyota D. A japánok azért nem tehetik azt meg,mint az európai gyártók.

2013. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
Akkor te ellentmondasz annak ami tény. A diesel kevesebbet fogyaszt. Ok.
2013. jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

1,6 millió a dízel és a benzines közt? Akkor vagy nagyon átb@szták a céget, vagy valami nagyon nincs rendben. Maximum fele a reális különbség, ami bejön 100e Km alatt.

Ha most nézek egy új Astra listaárat, akkor 860e Ft a különbség, és egy sokkal komolyabb, nyomatékosabb, 6 sebességes a dízel. Ezt 100e Km alatt behozza, plusz az autó is sokkal jobban ment, mint a benzines.

Valami nagyon el lett ott rontva, nem csodálom, hogy 1,6 millával számolva nem volt jó a buli.

2013. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!