Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi 80-100Km benzin vagy...

Napi 80-100Km benzin vagy diesel autó?

Figyelt kérdés
abból is mekkorát 1.4 benzin vagy 1.9 TDI

2013. jan. 3. 11:39
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik,hogy csak a diesel fogyasztását kell nézni.

Az csak egy a sok közül.Rájön a magasabb köbcenti magasabb adóvonzata,a magasabb szervíz költségek is.Ha komolyabb javítás van akkor a benzinessel szemben évekre anyagi hátrányba kerülhet valaki.Egy szóval egyértelmüen ennél a kilométernél benzinest kell venni.

Ja a lényeg: a 95-ös olcsóbb mint a gázolaj,úgyhogy a fogyasztási előnyt el is lehet felejteni.

( A diesel cégeknek kell,ahol évi 100000 is mennek)

2013. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
A dieselt tankolni nem azért olcsóbb, mert valamikor olcsóbb volt a gázolaj, hanem azért, mert literekkel kevesebbet fogyaszt. Az adója is kissebb, mivel kw után fizetsz, és az a dieselnél kissebb, mint ugyanakkora benzinesnél, viszont a nyomaték meg nagyobb.
2013. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
Az adót már rég nem ccm-ből számolják.
2013. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
Évi 30-35ezer km felett már dizelt szoktak ajánlani, mert amennyi üzemanyagot megspórol, simán kijön az alkatrészeknek az ára. A kérdezőnél szerintem simán meglesz az évi 40-50ezer km, hisz napi 100 km-ből kijön, plusz még másra is használja az autót, nemcsak munkába járáshoz.
2013. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Hát jah igaz, annyit biztos megyek úgyhogy diesel lesz a befutó szerintem majd odafigyelek a kilóméterállásra is
2013. jan. 3. 15:37
 36/57 anonim ***** válasza:

Nem éri meg a diesel ennél a kilométernél.

Pesten már egy taxisnak sincs diesel autója.Egyszerüen nem kifizetődő.A nyomaték nem annyira fontos már,a pénztárca igen! 2013 írunk,nem 2003-at.

2013. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

Nem akarlak befolyásolni,nekem volt céges dieselem,évi 63 ezer km-t mentem vele,és nem jöttem ki olcsóbban mint a kollégám az ugyanolyan márkájú benzinessel./Opel 1,6 Ecotec -Opel 1,7 CDTI/

Én sem akartam elhinni!De igaz.

2013. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:

Csakis dízelt szabad venni ennyi km-nél. Elég érdekes számolás lehetett, amin évi 63 ezernél nem jöttél ki jobban.

Átlag kisebb méretű autó 100Km-en 800Ft-al kevesebből jön ki, mint a benzines, ez 3 év - 100e Km-en 800e Ft! Ebből elég sok pénz jut javításra. Arról nem is beszélve, hogy nem egy nyomatékszegény kis fűnyíróval jársz.

2013. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
55%

Céges számolás volt.

A taxiknál is eltűnt a diesel,ott is rosszul számol mindenki.

Már más világ van,vége a dieselnek.DRÁGA.Agyon vannak hajtva,és füstöl az összes,sajnos az újak is.

2013. jan. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:

Céges számolás, így már értem.

És hány km. után lett megállapítva ez a csoda dolog?

Ez nálunk úgy működik, hogy vettünk egy 2 éves dízel Astrát, mentünk vele 3 év alatt 100e Km-t, spóroltunk üzemanyagon 800-at, a benzin-dízel értékvesztés különbség került 200-ba, azaz 600 ezret spóroltunk a dízelen. Ennyiből bőven futotta volna javításra, HA ELROMLIK, de nem tette.

2013. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!