Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi 80-100Km benzin vagy...

Napi 80-100Km benzin vagy diesel autó?

Figyelt kérdés
abból is mekkorát 1.4 benzin vagy 1.9 TDI

2013. jan. 3. 11:39
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal jobban jársz a diesellel, már csak azért is, mert sokkal több nyomatéka van és a fogyasztás is kisebb.
2013. jan. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
42%
Gondolom, munkába járásra kell. Én benzinest ajánlok. A dízel bonyolult szerkezet, ha elromlik, sokba kerül.
2013. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem romlik el a diesel, akkor a benzines a drága :D
2013. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
73%
Járj utánna, melyik mennyit fogyaszt, és kalkulálj.
2013. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 pagan ***** válasza:
56%
én is dízelben gondolkodtam,de felvilágosítottak több részről hogy ha elromlik az adagoló pl az rohadt drága,egy kis bnenzinest vennék a helyedben,pl egy 1.4 es 90 es évekből corollát,azokról sok jót hallotam
2013. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
46%
A használt dízel kocsik valószínűleg sokat futottak már, sajnos valószínű, hogy előbb-utóbb (inkább előbb) szervízbe kényszerülsz vele. Országúton nem olyan jelentős a fogyasztásbeli különbség, egy benzinessel is lemehetsz 5 literig, vagy akár lejjebb.
2013. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
54%
Csak attól függ mennyit szánsz rá. Ha egy jó nem sokat futott dizelt akarsz venni az nagyságrendekkel többe kerül mint egy kis benzines, a fogyasztásbani különbség nem nagy ha nem padlógázon közlekedsz.
2013. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 1.7 td isuzu (opel vectra b) van. Jóval kevesebbet eszik, mint egy hasonló méretű benzines, nekem 1.2 tonna a kocsim, és most eszik városban 6.5 , 6.7-et. Ha elromlik? Megvan rá az esély, de ez a japán blokk legendásan megbízható.
2013. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
54%

Attól is függ - ahogy írták - hogy milyen kategóriában gondolkodsz. Ha vadiújat akarsz venni és lecseréled 4 évesen, akkor nyugodtan vedd meg a dieselt. Ha 200e km környékén futott már a kocsi, akkor gázolajosnál érdemes úgy kalkulálni, hogy lassan (értsd: napi 100 km-nél valószínűleg két éven belül szinte biztosan) javításra fog szorulni a turbo, esetleg a befecskendezőrendszer is. Meg ha van akkor a részecskeszűrő és ilyen hasonló csodák.


Egy szívó benzinesnél ezeket megúszod, cserébe nagyobb a fogyasztás.


Mérlegelni és számolni kell, mi éri meg. Olvasd pl. a népítéletet, ott a fele talán hihető + sprintmonitor.de-n meg tudod nézni másoknak mennyit fogyaszt. Persze ott is a közepét kell nézni, nem a legalacsonyabb értékeket.


Nekem dieselem van, de mostanában alig megyek (a korábbi 30000 km/év helyett visszaesett 10000-re), így gondolkodom hogy inkább át kellene ülni 1.6 benzinesbe.

2013. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
39%

* [link]


Feljebb került bele egy nemkívánatos "n".

2013. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!