Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1.6-os benzinmotoros...

Van egy 1.6-os benzinmotoros terepjárom. Meleg motorral pl. autópályán kb 4ezres fordulaton egyenletes haladásnál (nem gyorsulok, de motorfék sincs még) hangosan kopog a motor. Van ötletetek hogy mi lehet?

Figyelt kérdés
Alapjáraton, vagy ha terhelés nélkül felpörgetem, akkor majdhogynem teljesen halk.

2012. dec. 21. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kopogásos égés,Próbálj meg nagyobb oktánszámú benzint használni.
2012. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
95-öst tankolok, próbáljam meg 98-al esetleg? Viszont hideg motornál meg nem kopog magas fordulaton egyenletes temponál, csak ha meleg.
2012. dec. 21. 14:16
 3/7 Szolovjov ***** válasza:
Szerintem a kopogásos égést nem hallanád be annyira a kabinba. Én inkább arra tippelek hogy hajtókaros. Ilyenkor motorfelújítás szükséges. Azt mondom nézess utána a problémának mert ha igazam van, akkor minél tovább hajtod így, annál nagyobb mértékben károsodik a motor.
2012. dec. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is csapágyas, tipikus hajtókarcsapágy hang. A Vitarám is ezt csinálja, csak az már hidegen is kopog mint egy dízel!
2012. dec. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Először igen próbáld meg,ha nem javul a helyzet,sajnos lehet,hogy Szolovjovnak lesz igaza.Szolovjov,ne vedd magadra :)))
2012. dec. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Viszont hideg motornál meg nem kopog magas fordulaton egyenletes temponál, csak ha meleg."


Hidegen elkezded nyomni, az aztán jót tesz neki!...

2012. dec. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
tuti motor? nem lehet kardan csapagy vagy kereszt?? mert az csinal meg ilyet
2013. márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!