Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz autót vezetni?

Mennyire nehéz autót vezetni?

Figyelt kérdés
Szeretnék jogsit, de soha nem volt semmi érzékem az ilyesmikhez. Nem tudom hol van a kocsi vége, eleje, nem tudom mennyire kell elfordítani a kormányt, nem tudok több helyre figyelni. Bele lehet jönni? Megpróbáljam? Mert ha megpróbálom, de nem megy az nem kevés pénzkidobás..
2012. dec. 4. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vezetni nehéz, hanem közlekedni.
2012. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Ezért van az autós iskola igy van nem vezetni nehéz hanem közlekedni meg fenntartani meg tankolni
2012. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Elsőre nehéz, sok mindenre kell egyszerre odafigyelni. Majd belejössz, sok sikert :)
2012. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a volt oktatóm mondta hogy az autósiskola nem csak annak az iskolája hogy megtanuljunk vezetni, hanem annak is hogy hogyan figyeljen oda az ember egyszerre több mindenre, és a szem iskolája is, mert ugye a vezetés közben folyamatosan jobb lesz a térlátás érzéked, jobban kitudod majd saccolni hogy mikor merre hány méter főleg ha szűkebb utcába akarsz majd megfordulni.

Nem nehéz maga a vezetés, és nem véletlenül kell menned autós suliba, ezeket megtanulod, elmagyarázzák, ha nagyon nem vágod akkor kérhetsz különórát is. Ez a része menni fog egy idő után, csak itt ugye az van hogy amit te ott megfogsz tanulni az csak arra jó hogy eltudj indulni egyedül az autóval, mert a jogosítvány nem azt igazolja hogy te tudsz vezetni, hanem azt hogy képes vagy egyedül is részt venni autóval a forgalomba, és a közlekedési szabályokat, meg a járműkezelését ismered. Ahhoz hogy jól tudj vezetni rengeteg rutin kell hozzá, amit az autós iskolában te nem fogsz megtanulni, csak az alapokat.

Én nekem 4 éve van jogsim 1 évig alig ment a vezetés, sokat szenvedtem az utakon kereszteződéseknél is mindig feltartottam a forgalmat mert nem éreztem rá hogy mikor mehetek már és mikor nem, de erre energiát, időt és pénzt kell áldozni mert ha gyakorolsz csak akkor fog majd jobban menni.

2012. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Evele123 ***** válasza:
100%
Szia kérdező! Nekem annyira az alapoktól kellett elkezdeni a vezetést, hogy a legelső órán az anyósülésre akartam beülni, nem a vezetőülésre. Aztán megkérdezte az oktatóm, hogy van-e valami tapasztalatom az autóvezetésről? Mondta, hogy nincs. Na akkor, amit magam előtt látok, az a kerek valami, az a kormánykerék. Elmagyarázta az összes kapcsolót, mi mire való és kb. a 10. óra után (ötödik alkalom) már a forgalomban voltunk. Alapból vennem kellett 10 pótórát, mert én sem javasoltam volna magamat vizsgára érettnek és az oktatóm sem. Nagyon jó oktatóm volt, még ma is praktizál a Duna Plaza melletti tanpályán. Ha szükséged lenne rá és Budapest környékén laksz, priviben el tudom küldeni a nevét és a számát. Már több, mint fél éve van jogsim és nagyon sokat számított az oktató korrektsége és segítsége is. Üdv. Evele
2012. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!