Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen nyári gumit ajánlasz,...

Milyen nyári gumit ajánlasz, neked milyen van?

Figyelt kérdés
Keresek valami jó nyári gumit 185/65/r14-es méretben. 15-18 ezer forint/darab. Mit ajánlotok? Vagy nektek milyen van amivel meg vagy elégedve? Nekem most Semperint top speed 2-es gumijaim voltak hát és mit mondjak, Semperitet soha többé... "V" Mintázatú gumit melyik gyártó gyárt?
2012. dec. 1. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Yokohama?


[link]


Igaz hogy nem V-mintázat, de jó a vízkivezetése, az enyémen is ilyenek vannak.

2012. dec. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ennek jó a vizes aszfalton a tapadása? Mert nekem a semperitek ha kicsit nedves volt az út gázzal elindulni nem lehetett mivel kipörögtek. Pedig csak egy 75 lovas Astrán voltak.
2012. dec. 1. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó bizony, E30-as BMW 325i-n vannak, sosem volt velük gondom.


De az sem mindegy hogy mennyi idősek, 5-6év az élettartamuk, kopástól és használattól függetlenül.


Fokozatosan felkeményedik az anyaguk, romlik a tapadás, először csak csikorog nagysebességű kanyarnál vagy körforgalomban, aztán egyre szarabbul tapad.

2012. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aha értem. Igazából mér 4-5 évesek de még van rajtuk kb 6mm borda. Eddig csak fehér aszfalton melegben nyikorgott kisívű kanyarban. De az a durva hogy fehér aszfalton esőben 3.-ban menet közben kipörögtek az Astra alatt.....
2012. dec. 1. 20:12
 5/10 anonim ***** válasza:
A legjobb teligumikat a Continental gyartja, vagy azt keress vagy Matadort (ez a Continental leanyvallalata es a kozepeuropai utviszonyokra gyart gumikat).
2012. dec. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom de nekem nyári gumi kell :)
2012. dec. 1. 20:18
 7/10 gomzoli ***** válasza:
Amit legjobb lelkiismerettel ajánlani tudok az a Continental Premium Contact 2. Nem V-mintás. Viszont nagyon jó az aquaplaning védelme, ami 3 mély hosszanti "árok" formájában nagyon jól elvezeti a vizet a gumi alól. Nagyon jó az oldaltartása, halk, és szinte ugyanúgy tapad vizes-, mint száraz úton. Az ADAC tesztjeiben minden évben az első 3 között szerepel.
2012. dec. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gomzoli ***** válasza:
Azt hozzáteszem, hogy saját tapasztalatból írtam az előzőt. Már a második garnitúrát koptatom 5 év alatt a Continentalból, és ha ezek elkopnak, megintcsak ugyanilyet fogok venni.
2012. dec. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gomzoli ***** válasza:
2012. dec. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem Goodyear Eagle F1 van fent 215/45 R17 méretben. Ezzel vettem az autót, de így is teljesen elégedett vagyok vele. DOT-szám alapján 2009-es és még 6 mm mintázat van rajta. Még soha nem csúsztam meg vele, igaz van ASR és ESP az autómban.

Télit meg most vettem két hete, Michelin Alpin A4-et. Ha netán téli gumit keresnél, ezt is tudom ajánlani.

2012. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!