Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha csak téligumit...

Mi történik ha csak téligumit használok egész évben?

Figyelt kérdés
Kint élek külföldön és most a hazautazás miatt vennem kellene téligumit, avagy 4 évszakosat amit egész évben fent hagyhatnél, de nem bízok ebben. A téligumin gondolkodok ami télen a legjobb, de állítólag nyáron hamarabb elkopik? Ki mit tud erről? Volt már valaki hasonló helyzetben?

2012. nov. 24. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Egy nyár alatt a téligumi szétkopik (nem marad rajta meg, a min. 4mm profilmagasság)...
2012. nov. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jóval hangosabb többet fogyaszt és jobban is kopik mivel lágyabb ,de az a legjobb megoldás ha veszel felnit is és arra téli gumit
2012. nov. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit mész egy évben? Ismerek olyat, aki egy évben megy kb 4000 km-et, neki pl teljesen jó a téli gumi, azért nyáron se kopik annyival gyorsabban, hogy elkopjon.
2012. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
hát minekünk nincs külön felni, de akartam, csak nem volt még rá pénz, most már visszahozta volna az árát a felni, mert minden lecserélés 5000ft azt évente 2-szer kell cserélni, ezért az évente 10000Ft és most nem nagyon volt pénzem a télit lecserélni nyárira, most meg vissza cserélni, ezért most egész nyáron a téli gumi volt rajta, de nem mentem vele túl sokat, a nyáron, hát olyan 2000 km lett benne a nyáron kb.
2012. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én angliában élek jelenleg és nyári gumival jöttem ki, de most megyünk haza decemberben és nyílván lekell cserélnem mert a németek-osztrákok nem engednek át, illetve biztonság miatt is. De a nyári gumikat hazahozom, mert nem tudom meddig maradok kint. Itt kint nem igen van meleg nyár, de lehet hogy akkor mégiscsak egy 4 évszakosat veszek, 50 font a különbség.
2012. nov. 24. 12:12
 6/13 anonim ***** válasza:
De hó, és hideg se nagyon van télen nem? Sztem ebben az esetben jó lesz a négy évszakos is (bár az éves futásteljesítményt még mindig nem tudjuk), ha viszonylag kis teljesítményű autód van.
2012. nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nyáron hangosabb, 10%-al dobja a fogyasztást, és három szezon alatt elkopik. De én azt mondom inkább járj a télivel nyáron mint hogy 4évszakosat vegyél, azok se télen, se nyáron nem az igaziak.


Vagy ha van lehetőséged vegyél 4db lemezfelnit és legyen két külön garnitúrád, itthon olyan 5E-10E között mozog darabja, és megtérül mert nem hagyod ott a gumisnál a csere árát ősszel meg tavasszal.

2012. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pont ezt nem tudom most megoldani, hogy felnizgessek meg tárolgassam itt kint Angliában a gumikat. Most nyári gumi van rajta de ezt is miután most lecseréltem viszem magammal haza. Ezzel most itt kint nem tudok bajlódni. A fogyasztás az itt kint nem érint érzékenyen a fizetéshez képet itt az üzemanyag bagó.

Most olvastam egy Kléber Quadraxer 4 évszakosról és eléggé meggyőzőket írnak felhasználók. Kifejezetten jókat írnak róla havas jeges úton. Szerintem bevállalok egy ilyet.

De ha valaki tud még ajánlani 4 évszakosat ne tartsa vissza! Köszi!

2012. nov. 24. 13:38
 9/13 anonim ***** válasza:

Én meg a télit merem ajánlani egész évre.Hogy ki mit olvasott róla meg milyen agymosáson meg reklámokon nevelkedett az az ő dolga,nekem személyes tapasztalataim a következők:

Alig zajosabb,semmivel nem fogyaszt többet,semmivel nem kopik jobban.Nekem három éve vannak fent,ráadásul a legolcsóbb fajta(Debica),20ezer km-t mentem és több mint fele profilmélység megvan.Az egésznek a hátránya hogy körforgalomban,nagy sebességnél van egy kis csikorgás,főleg ha az aszfalt is olyan,de inkább ez mint állandóan cserélgetni a gumit nem kis pénzért.

2012. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És a téli mivel lágyabb keverékből áll sokkal később kezd repedezni,öregedni.Persze a tökéletes futóműbeállítás előfeltétele mindennek.
2012. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!