Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Muszáj lecserélni a nyári...

Muszáj lecserélni a nyári gumit télire?

Figyelt kérdés

2012. nov. 22. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, de erősen javallót!
2012. nov. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
54%
Én úgy tudom, hogy a KRESZben csak a gumi mintájának minimális mélysége van megadva, ezért ha a nyári gumid mintája elég mély, akkor szerintem nem.
2012. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem, ha a kocsit a garázsban hagyod egész télre.
2012. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
A KRESZ nem írja elő. Azt meg, hogy szeretnéd-e döntsd el te magad. Szólnak érvek mellette (jobb tapadás hidegben, rövidebb fékút, jobb irányíthatóság) és ellene (több pénz, tárolási problémák, "régen se vót téli gumi és mégis megvótunk nélküle") is.
2012. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, de jó ha téli gumi van fent. Nyárival is el lehet óvatosan menni bárhová. Jobban csúszik, meg hamarabb dobja ki a farát az autó, de szerintem tűrhető. Nagyobb hóban hajlamosabb az elakadásra mint a téli, de ha van hólánc, akkor ez nem gond.
2012. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha megteheted,cseréld le. Ezer meg egy cikk,riport,reklám stb. foglalkozik vele,hogy:


-a gumikeverék lágyabb,megőrzi a tapadást hidegben is

-a gumi futófelületén kialakított lamellák jobban tapadnak a hóban


De:-csapadékelvezetése gyengébb a normál guminál,

-hajlamos alulkormányozottá tenni az autót

2012. nov. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon korrekt cikk, amivel 25 évnyi vezetés és mindenfajta gumi használata után abszolut egyetértek:

[link]

2012. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Remélem szolgálatban leszek, amikor majd tél közepén nyári gumival igazoltatni foglak. Saját és más úton lévő embertársaid védelmében erősen ajánlott.
2012. nov. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És akkor mivan? Nem kötelező a téligumi.
2012. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!