Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elvileg minden szervizben...

Elvileg minden szervizben megbízhatóan végzik az állapotfelmérést?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert egy használt autót szeretnék vásárolni. A minden szempontból jónak tűnő példány, viszont a lakóhelyemtől távol található.

Ha a netről kinézek egy ottani városban lévő szervizt, ahol végeznek állapotfelmérést, oda nyugodt lelkiismerettel elvihetem az autót?

A lakóhelyemen ismerek megbízható szervizt, de abban a városban semmi ismeretem nincs.


2012. aug. 28. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha kereskedésből venni szándékozott autó és mondjuk a kereskedő és a szerelő ismerik egymást, akkor az nem túl megbízható. Érdemes az eladóval ezt megbeszélni, az a legtisztább, ha belemondod a szemébe, hogy nem bízol benne és minél távolabbi szervízbe vinnéd az autót. Ha minden stimmel az autóval, úgyis belefog menni.
2012. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért nem hiszem hogy csak úgy 500 km-t elvihetem az autót. Az időben is neki is egy teljes napjába kerülne.

Egyébként nem tudom, még hogy kereskedés-e. De ha az is, pont azért szeretnék én találomra választani egy ottani szervizt, nem azt amit ő javasolt. Már jártam olyan kereskedőnél, aki kikötötte hogy csak és kizárólag az ő általa megnevezett szervizben lehet felméretni. Na, ott nem is vásároltam!

2012. aug. 28. 12:03
 3/8 anonim ***** válasza:
vidd el egy másik városba. a helyi szervízben nem bíznék meg. biztos ismeri a kereskedő és a szerelő egymást. ne vidd haza, de mondjuk vidd el egy másik városba úgy 30km-el arrébb és akkor megvan a próbaút is. az azért nem egy nagy távolság.
2012. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem 500 km-t mondtam. Persze, hogy nem kell az egész napját ezzel tölteni. 30 km kb szerintem is elég, eleget használod az autót, ez alatt beindithatod többször is. Azt viszont jól tetted, hogy nem vitted oda, amit kikötött a kereskedő. Hát nehogymár. Ezzel beismeri, hogy az autóval bajok vannak.
2012. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom, de én lakom onnan 250 km-re. Oda-vissza 500.
2012. aug. 28. 13:06
 6/8 anonim ***** válasza:
nem is azt mondjuk hogy haza vidd, csak egy másik az autó tulaj lakhelye melletti városba és már egyből kisebb a kockázat hogy ismeri az autó tulaját.
2012. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elsőre is felfogtam, kár volt rákontrázni. Csak megírtam, hogy mire értettem az 500 km-t.
2012. aug. 28. 16:03
 8/8 A kérdező kommentje:

Viszont azért nem egy kis faluról van szó. Szóval mindegyik számomra ismeretlen szerviz lenne, amiről nincs információm. Feltételezem a kereskedő sincs kapcsolatban a város összes szervizével. Vagy ha igen, akkor az sincs kizárva, hogy egy közeli városban is ismer azt amelyikre rábökök.

De kösz a válaszokat. Majd meglátjuk mi lesz, hiszen még az autót is csak fényképről láttam. Amiket eddig néztem a közelben, azok eddig csalódást okoztak. Nem voltak olyan jók, mint ahogy a szövegben írták.

2012. aug. 28. 16:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!