Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kérek szervizben állapotfel...

Ha kérek szervizben állapotfelmérést egy használt autóra, az óratekergetést is vizsgálják?

Figyelt kérdés
Valahogy utólag meg lehet állapítani hogy hozzányúltak-e vagy sem?
2012. jún. 11. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
az csak eredetvizsgán tudják meg
2012. jún. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kiflitolvaj ***** válasza:
Ha nem balf@szok csinálták, akkor sehogy. Egyébként nem teljesen mindegy, hogy hány km van benne, ha megnézeted? Valaki 100 ezer km alatt kinyírja a motort, más meg 500 ezret elmegy gondnélkül ugyanazzal. Az a nagy baj itthon, hogy mindenki km b**zi, de megfizetni már nem akaródzik az alacsony futás felárát.
2012. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az "alacsony km állás" már bele van kalkulálva az árba.

És szerintem, nem mellékes a km állás, ebből lehet következtetni, hogy milyen állapotban lehet a motor, a váltó, a kopóalkatrészek. (de persze, az nem törvényszerű, hogy a km állás egyenesen arányos, az adott kocsi állapotával)

2012. jún. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudtam előre, hogy lesz, aki félreérti a kérdést! Csak nem akartam fél oldalas magyarázatot írni, hogy mért kérdezem. Na mindegy...

A lényeg ezek szerint, hogy nem nagyon lehet megállapítani az órából.

2012. jún. 12. 07:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Mechanikus órákban nem lehet megállapítani.


Digitális órákban pedig csak akkor, ha amatőr csinálta (mivel a kocsi kompjutere több helyen is tárolja a km adatokat, így értelem szerűen ha nem jól lett visszatekerve akkor 2 vagy több helyen nem egyeznek a km-ek).

2012. jún. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kiflitolvaj ***** válasza:
Nem kötözködni akartam, csak mondtam, hogy az óra állás teljesen mellékes, az autót kell átnézni, ha a motorja jó, akkor a többi már nem lényeges. Egyébkén a belső térben találhatsz még gyanús jeleket, pl. az öv, kormány, váltó, pedálok mennyire kopottak, stb. Az is furcsa, ha computerben nincs semmilyen eltárolt hiba.
2012. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha van két teljesen ugyan olyan jó motorú autó, az egyikben van 458e km, a másikban 83e, akkor én az utóbbit választanám.
2012. aug. 28. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!