Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop tulajdonosok, nektek...

Laptop tulajdonosok, nektek mennyi ideje működik a gépetek megbízhatóan és milyen fajta?

Figyelt kérdés

2012. aug. 25. 03:47
 1/7 anonim ***** válasza:
4 évig asus, semmi problémám nem volt vele. Egy éve vettem újat, az is asus, eddig semmi probléma.
2012. aug. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Acer, 3 éves, hibátlanul ketyeg, alig melegszik, meg vagyok vele elégedve!
2012. aug. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Asus, 5 éve használom probléma mentesen.
2012. aug. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

siemens-fujitsu

és 4 éve hibátlan

2012. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó ezeket olvasni. Szeptemberben akarok egyet venni, kb 4-5 évre tervezve. Néha net, leginkább szövegszerkesztés és képszerkesztésre. Viszont fontos a mobilitás így az asztalim fejleszése kizárt. Idegenkedek kicsit tőlük, de talán addig kibírják. Pontos tipus nincs kinézve, bár nemrég láttam egy megfelelő HP t.
2012. aug. 25. 09:02
 6/7 anonim ***** válasza:

MacBook Pro, 5 éves, szinte gyári állapotban (kívülről is). Ami hibái vannak:


1. egyesek szerint melegszik nagyon - ez azért van, mert tervezéskor a csendességét részesítették előnyben a hűtéssel szemben, így 60 fokos CPU és 70 fokos GPU mellett még csak 2000-et pörögnek a ventik benne, egy másik típusú laptop ilyenkor már fel akar szállni, olyan hangos.


2. a szériának volt egy hibás forrasztású NVidia chip-je, amire az elismerést követően a gyártó gariban cserélte az alaplapot, ha a hiba előjött. Nálam előjött, elküldtem, cserélték, azóta ok.


3. minden MacBook Superdrive egy rakás szar :-) szerencsére semmi szükségem nincs rá, lassan ki is veszem, hogy könnyebb legyen a gép.


4. valószínűleg a mostani volt az utoló OS verzió, ami támogatottan települ rá (így is szép: 10.4, 10.5, 10.6, 10.7, 10.8, ez Win alatt kb. az a kategória, amit egy Windows 2000 érában adtak el, és még Windows 8 is jól fut rajta.. ilyenről nem tudok)


Amitől viszont jó:


1. az oprendszere kiváló, egyesíti a Windows zártságából és a Linux nyíltságából adódó előnyöket.


2. lassaban avul a hardver. Ez egy 2,2GHz-es C2D Intel gép, ami még most sem olyan lassú. Van benne 4GB memória, még 6-ig bővíthető (bár DDR2-es RAM-ot találni...). Van egy 8600M GT videóchip, ami ugyan nem mondható szuperjónak mostanában, a Skyrim megfelelő beállításokkal még képes elfutni rajta (Windows-on, természetesen).


4. k* jó kijelzője van. :-) 15", 1440x900, matt, nem ezek a tükröződő vacakok, amiket kiviszel a teraszra, és törölközőt ráborítva látni valamit.


5. jól tartja az árát. Ha most el akarnám adni, kb. még a felét éri annak, amennyiért eredetileg megvettem. Ez kevés gyártó termékére igaz.

2012. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Acer Extensa 5220. 2008 májusában vettem, vagyis ötödik éve használom. A vírusokat kivéve eddig nem volt vele gondom. Nemrég észrevettem valami olyasmit, mintha egy 2 cm hosszú hajszál lenne a kijelzőre rátapadva, de valójában ez nem kívül van. Nem tudom mi lehet ez.
2012. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!