Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 35 l-es tankba 40 l benzin?

35 l-es tankba 40 l benzin?

Figyelt kérdés
a mi nap tankoltam agy kútnál(szándékosan nem nevezem meg melyiknél és mert az eljárás hivatalosan folyamatban van). a 35 l-es tankomba, ami nem volt egyáltalán üres, kb 8-10 l benzin volt még benne, a srác akit megkértem, hogy tankolja meg, 40 l-t tankolt. én bementem az üzletbe. mikor ráeszméltem mi történt visszanézettem a tankolás videofelvételét, azt, hogy hova megy a benzin kitakarja egy szintén ott dolgozó srác.majd mikor számonkértem rajtuk az esetet én lettem leteremtve, hogy mért nem értem meg, hogy kitágult a tank. a sztory hosszabb, de velősen ez történt. egyébként utánajártam a márka szervíznél az én autóm tankja semennyit nem tud tágulni....de ennyit senkié....bár a panaszt megtettem..nem hagy nyugodni az eset. kiváncsi lennék másokkal is történt e már ilyen. és tényleg táguhat egy tank 20%-ot?szerény fizika tudásom szerint a benzin az ami tágulhat, de a tank....persze minimálisan tud, de ez max 2-3 dl benzin többlet lehet,....de 20 %...azt azért sokkallom...
2012. aug. 19. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ezért nem engedem én soha, hogy a kutas tankoljon. Ha odajön, kivétel nélkül mindig elküldöm a f@szba és magamnak tankolok. Csak akkor szoktam igénybe venni a segitségét, ha a keréknyomást kéne nézni, mert lusta vagyok lehajolni mind a 4 kerékhez. Úgy legalább nem csal a szemétláda. Remélem kiderül az igazság!
2012. aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Volkswagen csoport autója?
2012. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Erős számszaki túlzások mindenütt ...

Amennyiben a 35 (?) literes tankodban volt 8-10 liter akkor 25-27 liternyit fogadhatott volna be.

Ehhez képest állítólag 40 litert tankoltak még RÁ.

A különbözet nem hogy 20 de inkább 40%.

Vtssza nézetted a tankolást videofelvételről??

Miért,KÖZBEN mit csináltál? Miért nem Te tankoltál? Mire számítottál,csak nem a reklámbéli szitura,hogy másik autót is megtankolnak a kontódra?

Vagy kabát alól előrántott 10-20 literes kannára?

Egy márka szervízbe viszont bementél,hogy SZERINTÜK mennyi fér a tankodba.

Ahelyett,hogy ott helyben akkor azonnal leengedtetted is visszaméretted volna.

Szóval ez a sztori több sebből vérzik - ennyit első blikkre.

Nem mondom,hogy a kutasok nem trükköznek,nem állítom,hogy más által már kifizetett 10 literről például ne lehetne órát indítani.

Mindössze azt,hogy a leírtak ebben a formában enyhén szólva pontatlanok.

Meg azt,hogy ezentúl tankolj Magadnak és akkor elkerülhetők az ilyenek,cseppnyi "kényelem" kontra 100 forint ürügyén.

Okulásnak jó volt.

Remélem a későbbi fejleményeket is megosztod velünk.

2012. aug. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Dehát ezt míg élek, nem értem meg.


Tankolni nem éppen egy bonyolult, nehéz, vagy megerőltető feladat. Be kell rakni a pisztolyt, lenyomva tartani (vagy beakasztani) amíg a kívánt üzemanyag mennyiség nem landol a tankban. Ez nem éppen időigényes folyamat, vásárolni meg utána is lehet...


Vagy rosszul is tudom?

2012. aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld azt hogy legközelebb egy másik kúton magad tankolsz. És teljesen üres tankba ugyanazokat a feltételeknek megfelelően megnézed hány litert tudsz tankolni. 2 dolog lehet itt..

Az egyik az az hogy a kutasok saját zsebre lopják a benzint. (bár ilyen nagy mértékbe ez már fölöttébb gyanús)

pár litert még csak csak de 20at.. :o

A másik lehetőség az hogy a kút volt megpiszkálva és nem jól mér. A harmadik lehetőség hogy mind a 2..

Olyan nincs hogy tágul a tank.Nem gumiból van az!!

Én a szemealá vertem volna a csávónak ha másért nem azért mert hülyének is néz. :P És akkor mondani lehetett volna hogy a monokli az tényleg tágulni fog a fizikai behatástól:P!

-Hány literes az autód tankja amúgy?

Amúgy az a baj hogy aki a kasszánál van azis benne szokott ebbe a történetbe lenni. Így már tudják mit kell mondani ha reklamál a vásárló. Ha minden nap 10 embert levesznek az már egy kis hordó ingyen benzin nekik.

2012. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"Tágul a tank" -> tágulási tartály. Ami lehet 6-8l, vagy mégtöbb, és nem véletlen kérdeztem, hogy VW csoport autóról van-e szó: azoknál a legnagyobb ez a tartály.
2012. aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
na...utólag már én is tudom, hogy hiba volt, hogy nem én tankoltam....szidom is emiatt magam...de a személyzet tudtommal azért van ott,hogy segítsen, ha szükség van rá....mivel azon a napon 12 órát húztam le a melóban, én se voltam a toppon..ráadásul napi 250-300 km vezetek a munkámból kifolyólag.....egyébként chevrolet sparkom van és 2 naponta tankolok, mindig ugyanott sose volt gondom velük, sőt...hát....azóta én is csak rágódom, hogy mi hogyan történt ...
2012. aug. 19. 12:20
 8/10 A kérdező kommentje:
a kioktatás is jogos...de azt már megkaptam másoktól is....
2012. aug. 19. 12:21
 9/10 anonim ***** válasza:

csak az lehet h meg volt piszkálva a kút

a tágulásit nem töltik meg elvileg meg az nem 20l max kb 5l

én megint tankolnék ott 10lityit üres tankra fogyasztási adatokból meg kiderül h csak 8 litert tankoltak-e

és akkor tied a pálya

2012. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És arra hány litert számoltál hogy a cső is tele volt benzinnel? Mivel ha teletankolod a csövet nem méri az üzemanyag szintmérő így akár 10 literrel több is fér egy autóba. Nekem is így szokott lenni. 50literes a tank és 50litert szoktam tankolni mivel ha már a pirosba ér a mutató akkor már csak 10 liter van benne és ha rátankolok 50litert akkor 60liter jön ki, de mutatónál és a kiskönyvben is 50liter van írva.
2012. aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!