Egy autó benzintankja az ábrán látható [link]
a, hány liter benzin fér a tankba?
b, Mennyivel nő az autó tömege, ha az üres tankot teletöltjük? ( a benzin sűrűsége: 730 kg/m3 )
2011. máj. 9. 18:11
1/5 A kérdező kommentje:
adatok balról jobbra: 40cm 60cm 70cm 30cm 40cm
a válaszokat előre is köszönöm
2011. máj. 9. 18:13
2/5 anonim válasza:
ne mással csináltasd meg a házi feladatot!
3/5 A kérdező kommentje:
ez nem házi feladat én csak megérteni próbálom mivel nem értem
2011. máj. 9. 18:28
4/5 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Két téglalapra kell osztani a tankot és külön kiszámolni a térfogatukat, aztán összeadni:
1: 40 x 60 x 70 = 168 000 cm3 = 168 liter
2: (40-30) x 60 x 40 = 24 000 cm3 = 24 liter
Összesen: 168 + 24 = 192 liter
Súlynövekedés: 192*0,73 = 140,16 kg, mert:
730 kg/m3 = 730 kg/1000liter = 0,73 kg/liter
5/5 anonim válasza:
Remélem 5 éves kis pisis vagy, aki most tanul írni és számolni, különben hatalmas szégyen, hogy egy ilyen alap dolog kiszámítása problémát jelent!