Gáz hogy személyautóval főúton 80 km/h autópályán 105 km/h val szoktam általában nyomni a gázt?
Igy érzem legjobban magam biztonságban
24/F létemre?
KRESZ 4. fejezet 26§ -A járműközlekedésre vonatkozó szabályok.
5. :Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.Indokolatlan akadályozásnak minősül ha a 1-3. pontban foglaltak teljesülése mellett indokolatlanul lassan halad,a forgalmat feltartja.
Ha a "Sebességkorlátozás" jelzőtábla lakott területen 50 km/óránál, lakott területen kívül 90 km/óránál nagyobb sebességet jelez, személygépkocsival, motorkerékpárral és a 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival legfeljebb a jelzőtáblán megjelölt sebességgel szabad közlekedni.
A jármű sebességét az (1)-(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell.
Ez egy rész a kresz-ből,nem én találtam ki.az 5%ot nem találtam meg,de mivel nemrég vizsgáztam A korlátlanból tudom hogy benne van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!