Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2x háromsávos autópályán is...

2x háromsávos autópályán is mindig jobbratartás van?

Figyelt kérdés
Miért megy mégis mindenki a középső sávban? Nekem tűnik úgy, hogy el van így pazarolva egy sáv, vagy valamit nem értek? Ha pedig kénytelen vagy jobbról előzni, mert a középsőben valaki 100-al megy, akit 110-el előznek, akkor a törvény (kresz) a két bentit védi?
2012. jún. 25. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert a magyarok nem tudnak közlekedni az autópályán (se)...

èrdekes módon a jobbratartás németországban müködik...(ott is csak a balkáni nép halad tartósan a középsö sávban)

2012. jún. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt most kérdezed, vagy megállapítod? Mert így van. Az autópályán is érvényes a jobbra tartási kötelezettség, magyarán még háromsávos autópályán is a legszélső sávba kell kisorolni. Nem lehet kényelmesen beállni a középső sávba − mondván, hogy átlagos tempót megyünk, nem kívánjuk előzgetni a kamionokat, lassabb járműveket. Egy esetben nem kötelező a kisorolás, ha a külsőbb sávban összefüggő kocsioszlop alakult ki. Jobbról előzni tilos. Amennyiben a sávok telítettek, a kocsioszlopok eltérő tempója miatt ugyan elhaladhatnak egymás mellett az autó jobbeól is, de ilyenkor a sávok közötti cikázás tiltott. Hogy ez másképp működik a gyakorlatban, az a magyar közlekedési kultúra állapotát jelzi.
2012. jún. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha veszünk akkor egy tök üres autópályán három szabálytalankodót: kettő egymást előzi 100-at a középső és a belső sávban, a harmadik elhúz mellettük 140-el a külsőben (kényszerből ugye, mert a másik kettő már fél órája előzi egymást). Melyik a durvább szabálytalanság?
2012. jún. 25. 10:28
 4/5 A kérdező kommentje:
100-al
2012. jún. 25. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában kitartok a legszélső sávba,leszámítva,ha 101 kamion megy egymás mögött. És ha utolérek valakit aki a belsőben halad,akkor-kellő körültekintéssel-jobbról ELHALADOK mellette,nem megelőzöm,mivel nem mögűle sorolok ki közvetlenül,hanem én tartósan a külső sávban haladok. Nagyon nem szeretem, de egyszerűen máshogy nem tudok közlekedni, mert nagyon sokan 90-120 közötti tempóval poroszkálnak a középső sávban. Ezt már csak azzal lehet tetőzni, hogy a 90-nel haladót utoléri 95-tel valaki,és az meg bemegy a belső sávba-na ilyenkor megyek jobbról, mert ez elviselhetetlen-szerintem!
2012. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!