Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gáz hogy személyautóval...

Gáz hogy személyautóval főúton 80 km/h autópályán 105 km/h val szoktam általában nyomni a gázt?

Figyelt kérdés

Igy érzem legjobban magam biztonságban


24/F létemre?


2012. júl. 5. 22:57
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
0%
Nem gáz csak k.rvára idegesítő ha az emb kifog egy ilyen szütyörgőt. Én le szoktam "tolni" őket. De némelyik fején látszik, h fingja sincs arról, h mit csinál. Javaslom a buszt, vonatot. Az biztonságosabb!
2012. júl. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
jobb félni, mint megijedni.
2012. júl. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"Ha pedig valaki egy 80-nal haladó előzésekor balesetet okoz, az ugyanúgy balesetet okozna, ha 90-nel haladna előtte a kérdező, mert aki olyan türelmetlen és idegbeteg, hogy előzési kényszere van, annak a 90 is kevés."


Így igaz. Ilyen pl. a 11-es válaszoló. Gondolom ő az, aki városban 70-nel repeszt, mert az audis/volkswagenes/bmw-s/egyéb izomautós önérzete nem bírja elviselni, ha egy nálánál szerényebb autó mögött kell szabályosan haladnia.

2012. júl. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
#4es, remelem azt, hogy csak 5 szazalekkal mehet a sebesseghatar ala, azt csak poenbol irtad. ilyen szabaly nincs...
2012. júl. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

hülyeség az az 5%, ilyen nincs.

autópályán(és lehet autóúton, bár ebbe nem vagyok biztos) van minimum sebesség: 60 km/h.

én autópályán egyáltalán nem járok, inkább főút, vagy amerre visz a navi, ha ismeretlen terepen megyek, mert ott legalább látom a tájat, ha olyan helyen megyek, meg szerintem jobb mint a monoton autópálya.

főúton 90 a megengedett, én általában 90-110es tempóval megyek rajt, az alatt nem nagyon, max akkor ha utánfutózok, de akkor 70-el mehetek csak.

Most a héten mentem osztrákba, oda-vissza több mint 600 km volt(határ mellett lakok) nem autópályáztam, a főúton, meg bármilyen uton, ha nem volt tábla 100 al lehet menni, volt ahol 130-140-es tempónál még előzgettek elég szépen, de 100-120 as tempót mentem szinte mindig, de ha lementem 70-80-ra akkor semvillogtak, mutogattak, mert ha ennyivel megyek akkor ennyivel.

2012. júl. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Ha 2x1 sávos a főútvonal akkor néhány hozzászólóval egyetemben én is ajánlanám hogy menj 90-nel, autópályán a külsőben kellemes a 105.

Ha nem sietek és van több sáv hogy könnyen kikerüljenek, nekem is kényelmes andalogni, tájat nézni, bőrfotelban tespedni, főleg a mostani harmincsok fokokban a klímás kocsiban.

2012. júl. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gáz!


Inkább az a gáz,hogy a jelen autósai a jövő sebességével hajtanak a múlt útjain...


Kicsiny hazánkban olyan ritka a jó minőségű út,mint a fehér holló.Amerre én járok ott nincs jó választás.Ha jobbról akarsz kikerülni egy kátyút,akkor balról mész bele egy nyomvályúba.Ráadásul az összes kanyar pozitív dőlésszögű a normális negatív helyett.Magyarul kifele dob a sok ótvar minőségű javítás miatt.

Én sem vállalom túl magam,gyakran a megengedett maximumot se tartom be.Hivatásos sofőrként dolgoztam és még fogok is.Hidd el nekem,hogy nem ciki lassan menni.


Aki pedig oltani mer amiatt,hogy lassan vezetsz,annak megadom a számomat.Előbb utóbb szüksége lesz rá.(Autómentőn dolgozom)

2012. júl. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 T5- ***** válasza:

Hát, ha nem érzed magad biztonságban az így is végletekig leszorított sebességkorlátozásokon belül sem, akkor ne vezess. Ez a véleményem. Én sokszor még a 100-at is tötymörgésnek érzem, és nem csak a jó úton, a bakhátas szar utakon is szívesen mennék többel.

Arról nem is beszélve, hogy mint ahogy előttem sokan mondták, sokkal veszélyesebb 10-zel lassabban menni mint ugyanennyivel gyorsabban. Én ugyan nem foglak tolni ha 80-nal mégy, ha 70-nel akkor már villogni is fogok, hogy kapjál már észbe, de akkor sem ILLIK ennyivel feltartani a másikat. Mert lehet, hogy más nem fél, de valahová tart és haladna.

Az meg, hogy 24 éves vagy és "F", hááát...na ilyen is van. Vagy megkűzdesz a félelmeddel és normálisan mégy, vagy át kell gondolni, hogy való-e neked ez a vezetés téma. Így is sokan vagyunk az utakon.

Amúgy a fent írtakat személyautóra értem, teherautóval egészen más a helyzet, nem beszélve arról, hogy nekik nagyobb a felelősség, ha túllépik a sebességet.

2012. júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem gáz, engem pl egyáltalán nem zavarsz vele. Ha annyival akarsz menni, akkor annyival mész, jogod van hozzá.


Viszont én azt utálom, amikor autópályán előzök és megyek mondjuk olyan 133-135-tel, erre a mögöttem jövő jellemzően audis mászik bele a se**embe, villog meg dudál. Na az szerintem gáz.

2012. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
40%
Inkább áramot vezess ne kocsit!
2012. júl. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!