Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gáz hogy személyautóval...

Gáz hogy személyautóval főúton 80 km/h autópályán 105 km/h val szoktam általában nyomni a gázt?

Figyelt kérdés

Igy érzem legjobban magam biztonságban


24/F létemre?


2012. júl. 5. 22:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Nem. Miért lenne ciki. Nincs előírva, hogy 50 éves kor alatt csak padlógázzal lehet közlekedni. Én se megyek gyorsan, akit zavar, megelőz. Letojom, ha tol vagy dudál, én nem fogok gyorsabban menni, mint ahogy nekem biztonságos.
2012. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
főúton nem gáz és ha az autópályán nem a belső sávban mész 100 km/h-val akkor ott sem az.
2012. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Nem gáz, amíg lehúzódsz mikor előzni akarok és nem a belső sávban nyomod a 105-öt.

Ellenkező esetben villogni és mutogatni fogok. :D

2012. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 TOMAtm ***** válasza:
0%

gáz mert főúton 90el autópályán meg 130al lehet haladni.indokolatlanul 5%al mehetsz lassabban mint az engedélyezett sebességhatár.ez buktató KRESZ vizsgán is egyébként és akár a rendőr is megbüntethet érte(sztem letojja,de elvileg).

a személyes véleményem a tapasztalatom alapján az ha nem tartod be a sebességhatárt +10% akkor SOKKAL INKÁBB veszélyben vagy mintha 90es táblánál 100al mennél,mivel mindenki aki haladna és akadályozod előzni fog és a balesetek ált. ilyenkor történnek,főleg ha van egy sietős majom mögötted aki belekezd egy bizonytalan előzésbe aztán mikor nem sikerül neki egyszerűen belédrántja a kormányt hogy elkerülje a frontális ütközést.te meg lerepülsz az útról ha nincs szerencséd pont egy fának és annyi voltál.

Nekem ez a tapasztalatom,és valószínűleg ha én előznélek és így alakulna a helyzet én is beléd mennék h elkerüljem az ütközést --mielőtt leszólnál 2szer láttam már ilyent az életben,abból mindkétszer a leszorított(TE) autósok törtek rapityára.az egyik esetben egy suzukis nő -ő meg is halt.a másik esetben meg ha jól emlékszem egy ford volt nekik csak a kocsijuk tört össze,de az nagyon.

2012. júl. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Autópályán addig oké, amíg nem kezd egy nyerges előzni kicsit belengetve, vagy nem kell neked megelőznöd egy teherautót 105-tel, közben megérkeznek a seggedbe 160-nal.

Főúton meg veszélyesebb a 80, mint a 90. Ennyinél a többség meg akar majd előzni, amivel előbb-utóbb te is balesetveszélybe kerülsz, ha nagyon türelmetlen vagy tapasztalatlan emberrel kerülsz össze.

2012. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
milyen autó?
2012. júl. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Egyébként az a baj hogy az összes gép km-órája felfele csal, rossz esetben a 80/105 lehet akár 75/95 is. De mondom ,engem nem zavar, amíg nem tartasz fel.


Viszont a felezővonalon 90-es táblánál negyvennel közlekedő emberkéktől agyvérzést lehet kapni.

2012. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

mondjuk főúton tényleg mehetnél inkább 90-el érzetre nem sok különbség de a mögötted jövőt csak enni fogja az ideg hogy miért nem lehet egy kicsit gyorsabban menni. és ne azért menj gyorsabban hogy ne idegesítsd a mögötted jövőt hanem azért hogyha esetleg türelmetlenebb fajta akkor idegességből belekezdhet egy olyan előzésbe amit nem fog tudni befejezni és lehet hogy téged is összetör.

nem is olyan régen láttam: a sor elején ment egy Renault amit egy öregasszony vezetett és egy szép hosszú sort tartott fel (igaz ő kb. 70-el ment) mögötte ment egy Audi az Audi mögött pedig én szóval elég jól láttam a történteket. az Audis elkezdte megelőzni a nénit csak a marhája azt nem vette észre hogy szemből jönnek. ha a szembejövő nem húzódik le az út szélére időbe akkor egy nagyon csúnya baleset lett volna a vége.

2012. júl. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Autópályán a külső sávban az nem baj, de! - ahogy azt mások is írják - főúton jobb a 90, mert akkor nincs előzgetés, és túl közel sem megy hozzád senki, így kisebb a balesetveszély.
2012. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ha az előzésből baleset lesz, az a legkevésbé az előzött hibája. Ha valaki nem képes megelőzni egy másik autót, attól el kell venni a jogosítványt. Nincs olyan szabály, hogy az előtted lassabban haladót kötelező bármi áron megelőzni.


Ha pedig valaki egy 80-nal haladó előzésekor balesetet okoz, az ugyanúgy balesetet okozna, ha 90-nel haladna előtte a kérdező, mert aki olyan türelmetlen és idegbeteg, hogy előzési kényszere van, annak a 90 is kevés.

2012. júl. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!