Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogtalan vizsgabiztosi itélet?

Machiavelli6 kérdése:

Jogtalan vizsgabiztosi itélet?

Figyelt kérdés
Ma voltam városi vizsgán,és megbuktam.A vizsgabiztos azzal indokolta hogy a holttereket,nem mindig nézem.Igazából ez lehetetlen,hisz az oktatóm is egyfolytában azt nézte hogy én nézem e a holttereket.A másik indok az,hogy teli lámpánál nem néztem holtteret szintén.Ugy tudom hogy ha jobbra megyek teli lámpánál akkor kell csak holtteret nézni,ha egyenesen megyek akkor nem...Rosszul tudom? És a harmadik indok pedig hogy 30-al mehettem kb,és mondta hogy parkoljak le.Kérdeztem tőle hogy az az xy hely jó lesz e és ő mondta hogy nem mert túl nagy a hely.És ő azt mondta hogy nem jeleztem az indulási szándékomat.Pedig közben mint előbb is emlitettem 30 al mentem a forgalomban.Az oktatóm is remegett az idegességtől,hisz az ő megitélése szerint is a lehető legjobban vezettem,azt mondta ugy vezettem mint ha már 10 éve jogsim lenne.Szerintetek mit tudok ennek az ügynek az érdekében tenni? Tudok egyáltalán? Köszi előre is a válaszokat!

2012. máj. 23. 21:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Egyenlőre két olyan kommentet kaptam,ami ellenem beszél.Nem voltam szétszórt,ha az lettem volna akkor nem irtam volna ezt ki.főképp ha az oktatóm is megerősitett abban hogy tökéletesen vezettem....
2012. máj. 24. 18:17
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nyeld le a békát!

Vannak ilyen meg olyan vizsgabiztosok nekem A,BE,CE,DE,TR,V PÁV 1,2,3. kategóriám van találkoztam jó pár gyökérrel nem kell vele foglalkozni!


Sőt szakoktatói vizsgám is van és jómagam is voltam az NKH nál vizsgabiztos!


Felesleges feljelenteni tudod szép lehetsz okos nem ugy is kivédik magukat én tudom! :)


Ha meg feljelented akkor ugy is alád fog vágni és jogsid az életbe nem lesz hidj nekem!


Ráadásul ha nem ismered el a sikertelen vizsgát és feljelentesz egy vizsgabiztost legközelebb +2 vizsgabiztos megy az akinél sikertelenül vizsgáztál és nem írtad alá vagy akit feljelentettél, meg egy másik vizsgabiztos!


Tehát 2 vizsgabiztos egy oktató elég tréé ügy..

És nem lesznek meletted ugysem hidd el !


Tehát ezért felesleges a bukásnál le kell nyelni a békát kifizetni a 12 ezer pénzt és ennyi.. van aki 3. ra vagy 5. re megy át és akkor mi van? Minek keresed a konfiktust?


Én meg értelek téged is de hatósággal nem jó játszani ismerem elég jól a vizsgabiztosokat hogy milyenek volt hozzájuk szerencsém mint vizsgázó és mint vizsgázató ugy is sok sikert! :)

2012. máj. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 L.Thomas ***** válasza:
63%

3-as kommentelő.

1. Nincs jogsid akkor miért írsz ide választ ???

2. Nem az oktatóval van a problémája hanem a vizsgabiztossal minek kéne oktatót cserélni ???

2012. máj. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Te sem a kérdésemre válaszoltál ;)
2012. máj. 27. 12:45
 15/15 anonim ***** válasza:

nem tudsz mit csinálni, mivel nem volt tanú (mondjuk egy másik VB)

ahogy azt már a korábbi válaszomban elmondtam:

vannak olyan VB-k, akik tényleg csak azt engedik át, aki tud vezetni, ők nem kérnek lóvét, és ha látják h valaki jól csinálja, betartja a szabályokat, akkor pozitív az eredmény.

van olyan, aki csak azt engedi át, aki csenget, és a statisztika érdekében minden nem fizetős vizsgázóba beleköt és buktatja.

gondolom te az utóbbit fogtad ki. ezeknek nem az számít, hogy tudsz-e vezetni, hanem az, hogy vittél-e lóvét.


nekem most lett meg a jogsim. mondta az oktatóm, h vigyek pénzt, aztán majd kiderül, h én melyik fajtánál vizsgázom. kellett fizetni, és a vizsga abból állt, hogy elvittük kajálni a VB-t, meg mentünk egy kört a városban. parkoltam 2-t, visszamentünk a vizsgaközpontba, mondott pár jó szót, aztán rohant a fenébe a drága jó VB :)


sajnos ebben az "üzletágban" virágzik a korrupció.

egyébként nem kell nekemesni, nem azért fizettem, mert nyomorék lennék, nem egy ember megmondta, h jól vezetek, jól kezelem az autót. az oktatómmal beszélgettem erről, és azt mondta, h aki béna, annak nem engedi, h fizessen, inkább pótórát ajánl, nehogy valami közveszélyes kapjon jogsit a semmire.

persze, nem vagyok rá büszke, de az egész rendszert baromságnak tartom. itt nem az a lényeg, h lemérjék az ember tudását, hanem hogy minél többet kifizess tanfolyamra, vizsgadíjra, pótdíjra, stb-re.

2012. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!