Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy kis BKV "csalás", diákkal....

Egy kis BKV "csalás", diákkal. Jogtalan büntetés. Megúszhatom?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet a következő. 2010/2011 féléves matricám van a dikáigazolványon. Ez elvileg 2011 október 31-ig volt érvényes, amit viszont meghosszabítottak 2011 november 16-ig, mert számos intézményben még nem érkeztek meg a diákigazolványok. Nekem tehát jogilag érvényes volt a diákigazolványom, amikor 2011.november 14. én a metró kijáratnál megbüntettek 12.000FT-ra, mondván lejárt az igazolványom. Fennt állt a lehetőség, hogy ha bemutatom 8napon belül a BKV-nál az érvényes új matricát ami a 2011/2012-es évre vonatkozik, csak 2000,-Ft-t kell fizessek. Ez nem lehetséges, mivel én már dolgozom. Tehát oké, hogy le fog járni a diákom, de csak két nap múlva. Szerintetek most írjak panaszt, vagy mit tehetnék? Elvileg akkor most nem volt jogos a büntetés, a meghosszabítás miatt? Nem kevés ez az összeg, amellett, hogy rendszeresen adózók, volt bérletem (igaz csak diák bérlet, de nem blicceltem!) és még most vehetek egy bérletet is. Tapasztalat? :/


(L/19)


2011. nov. 15. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Jogos volt a büntetés, mert neked már nincs jogviszonyod. Tehát nem tudnád bemutatni az új diákodat, mert nincs is. Azért ez nem ugyanaz, mint ha valakinek azért nincs matricája, mert még nem kapta meg a suli. Te két héttel a lejárat után vígan közlekedtél vele, holott már nem tanulsz.


Lehet panaszkodni, de én meghúznám magam a helyedben, mert úgyis az lesz az első kérésük, hogy akkor mutasd be most a matricát, netán hozz iskolalátogatásit, és akkor gáz van.

2011. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
10%

"(igaz csak diák bérlet, de nem blicceltem!) "


Diák vagy? Nem. Akkor mire fel veszel diák bérletet?


De igen, blicceltél. Fizesd csak be a büntetést és vegyél felnőtt bérletet.

2011. nov. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem tartom jogosnak.

Semmi köze az ellenőrnek hogy te dolgozni vagy suliba mész e a diákigazolványoddal. Ameddig a dátum érvényes rajta addig érvényes az igazolvány. AZ UTOLSÓ NAP IS ÉRVÉNYES!

azaz 16.án 23 óra 59perckor is az.

Azt hogy nincs jogviszonyod csak te tudod. Mindenesetre 12ezer ft büntetést én irreálisnak tartok minden téren. Mind etikai mind anyagi téren. Sőt továbbá én a 2000ft-s bírságot is etikátlannak tartom.

Ha érvényes volt még a diákigazolványod akkor semmiféle kép nem büntethet meg az ellenőr. Ha már lejárt akkor olyan mint ha ott se lenne. (bár ezt se értem mert a jegy árának felét akkor is kifizeti az ember. Milyen alapon állítanak ki 500%os bírságot?! Én nem értem ezt az országot de mindegy...

Próbáld meg kiértetlenkedni a 2000Fts csekket nem tudok jobbat.

2011. nov. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hiába nem vagyok már jogviszonyban, a diákigazolvány akkor is alap esetben 2011/félév, tehát 2011.10.31-ig érvényes!! Amit meghosszabítottak 16-ig, tehát elvileg addig még jogosan használtam...
2011. nov. 15. 14:00
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm 14.00-ás válaszoló.. Én is így látom, és azon leszek, hogy valahogy "kiértetlenkedjem"!


Ez így nagyon nem volt jogos részükről.

2011. nov. 15. 14:02
 6/17 anonim ***** válasza:

De jogos volt. Részlet a BKV közleményéből:


"A BKV hétfői közleménye szerint az idén is előfordulhat, hogy a diákigazolványok kiállítása késik. Mivel ez a probléma a korábban jelzett időszakon túl (október 31.) is fennáll, a BKV november 15-ig fogadja el az iskolák által kiadott tanulói jogviszony-igazolásokat, hallgatói jogviszony-igazolásokat, illetve a közoktatási vagy felsőoktatási diákigazolvány-igénylőlapoknak az iskolák által hitelesített (intézményvezető által aláírt és az intézmény hivatalos bélyegzőjével ellátott) másolatait.

A tanulók, hallgatók diákigazolvány hiányában, de a felsorolt igazolások valamelyikének birtokában november 15-ig az őket megillető kedvezményekkel vehetik igénybe a BKV szolgáltatásait.

Bérlet használata esetén a szelvényre a diákigazolvány sorszáma helyett a 14 éven felüli (személyi igazolvánnyal rendelkező) tanulóknak a személyi igazolványuk sorszámát kell ráírni. Személyi igazolvánnyal nem rendelkezők a születési dátumukat tüntessék fel a szelvényen.

A tanulóbérlet-szelvény csak a tanulói jogviszony-igazolás, a hallgatói jogviszony-igazolás, a közoktatási vagy felsőoktatási diákigazolvány-igénylőlap hitelesített másolata és 14 éves kortól a személyi igazolvány együttes felmutatása esetén jogosít utazásra - áll a közleményben."


Külön felhívom a figyelmed az utolsó bekezdésre. De egyébként az első válaszban is mondtam, hogy ez lesz az eljárás: igazold, hogy volt aznap érvényes tanulói jogviszonyod. Ebbe fogsz belebukni.

2011. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ezt már elolvastam én is.


Tehát, mindenki, aki 2011-es tanévben végzett, ahogy kilép július 16-án az iskola kapui közül, már érvénytelen a diákigazolványa, és semmilyen kedvezményt nem vehet igénybe?


A jogi blabla szinte az egész, ami az általad bemásolt cikkben van.

2011.okt.31-ig igazolás hiányában is érvényes a diák, mindenhol elfogadták! Ugyanis okt.31-én (esetünkben nov.16-án) járnak le az igazolványok!


Most hogy van ez?....

2011. nov. 15. 14:30
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyszerű szövegértés. A diákigazolványok ugyanúgy október 31-ig voltak érvényesek, tehát október 31-ig TE IS érvényesen utaztál diákbérlettel, hiába dolgoztál.


De mivel a BKV értesült róla, hogy késnek az új matricák, ezért 15-éig elfogadják a tanulói jogviszony-igazolásokat is. Tehát nem a jogviszonyodat hosszabbították meg 2 héttel, aki nem tanul annak október utolsó napjával vége, de akinek VAN jogviszonya, csak matrica híján nem tudja ezt igazolni, az jogviszony-igazolással (és a fent említett alternatívákkal) helyettesítheti azt.

2011. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igaz, ez értelmezés kérdése... De sehol nemlátom ezt tisztán leírva, hogy márpedig nekünk okt.31-el vége. Sőt... az egész pont ezért csúszott, mert még nem mindenki kapott matricát/diákot, tehát matrica nélkül is el kellene fogadják, az igazolás sem kötelező, ha egyszer meg van hosszabítva, akkor meg van hosszabítva és tovább érvényes, pont. Ők nem tudhatják, hogy én most jogviszonyban állok-e... A lényeg, hogy szerintem így nem büntethettek volna meg. Helyszínen kellett volna jobban kiálljak magamért, csak ezt akkor még nem tudtam. Biztos igazolás nélkül is el kellett volna engedniük...


Amúgy 2 percre rá mentem is vissza, persze jeggyel, ugyan ott, és már nem voltak ott. Gondolom letudták a napi limitet velem bezárólag és húztak haza....

2011. nov. 15. 14:49
 10/17 anonim ***** válasza:

Az október 31.-es dátum hivatalos, minden évben akkor jár le az előző féléves jogviszony.


Azt értsd meg, hogy NEM a diákigazolványod tart október 31-ig, hanem a TANULÓI JOGVISZONYOD. És mint ilyen, nem azt mondták, hogy akkor most 2 héttel tovább leszel tanuló, hanem azt, hogy aki még nem kapta meg a matricát, az mással is igazolhatja, hogy még tanul.


És ez nem értelmezés kérdése, ez a hivatalos közleményben van benne feketén-fehéren. Csak ez neked "jogi blabla", holott pont ezért megbízható forrás.


Az, hogy a jogviszonyok okt. 31-ig tartanak, az nem a BKV döntése, ez az oktatás része. AZ a BKV döntése, hogy a csúszás miatt elfogadnak egyéb igazolást a matricán kívül. De te ilyet nem tudsz felmutatni.


Lehet próbálkozni, de az első kérdésüknél - volt-e a büntetés napján hallgatói jogviszonyod, és tudod-e ezt igazolni - elbuksz.

2011. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!