Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy kis BKV "csalás", diákkal....

Egy kis BKV "csalás", diákkal. Jogtalan büntetés. Megúszhatom?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet a következő. 2010/2011 féléves matricám van a dikáigazolványon. Ez elvileg 2011 október 31-ig volt érvényes, amit viszont meghosszabítottak 2011 november 16-ig, mert számos intézményben még nem érkeztek meg a diákigazolványok. Nekem tehát jogilag érvényes volt a diákigazolványom, amikor 2011.november 14. én a metró kijáratnál megbüntettek 12.000FT-ra, mondván lejárt az igazolványom. Fennt állt a lehetőség, hogy ha bemutatom 8napon belül a BKV-nál az érvényes új matricát ami a 2011/2012-es évre vonatkozik, csak 2000,-Ft-t kell fizessek. Ez nem lehetséges, mivel én már dolgozom. Tehát oké, hogy le fog járni a diákom, de csak két nap múlva. Szerintetek most írjak panaszt, vagy mit tehetnék? Elvileg akkor most nem volt jogos a büntetés, a meghosszabítás miatt? Nem kevés ez az összeg, amellett, hogy rendszeresen adózók, volt bérletem (igaz csak diák bérlet, de nem blicceltem!) és még most vehetek egy bérletet is. Tapasztalat? :/


(L/19)


2011. nov. 15. 13:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nincs 5000 forintod diákmatricára?

Én még mindig diákkal járok matricát meg lehet rá venni 5000.- forintért 1 évre szerintem simán megéri ! :)


Ha fére olvastam valamit akkor sorry.

2011. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Azt értsd meg, hogy NEM a diákigazolványod tart október 31-ig, hanem a TANULÓI JOGVISZONYOD."

Pont, hogy nem, mert a jogviszony független a diákigazolvány érvényességétől. A jogviszony akkor szűnik meg, amikor törvény szerint meg kell szűnnie, pl. végzős diákoknál az érettségi utolsó napján. Ettől függetlenül a diákigazolvány matricák mindig október 31-ig illetve március 31-ig érvényesek. És pont ez itt a gond, hogy nem a diákigazolványok érvényességét hosszabbították meg, hanem megengedték, hogy a diákok jogviszony-igazolással is igazolhassák a kedvezményre való jogosultságukat. Így ez a dolog egyértelműen azokra vonatkozott, akik továbbra is tanulnak, de még nem érkezett meg az új matrica/igazolvány.

Szóval a kérdezőnek mondom, hogy ezzel sajnos már nem tudsz mit kezdeni, bele kell törődni, mert ez így teljesen jogos.

2011. nov. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Egyetértünk utolsó, a mondanivalónk lényege egy és ugyanaz, de annyiban vitatkoznék, hogy csak a diákmatrica érvényes október 31-ig, ez nem így van. Pl. ha érettségi után nem tanulsz tovább és mondjuk nem is dolgozol, akkor a TB-det ugye magadnak kell fizetned, ezt sem az érettségi napjától számítják, hanem október 31-től, mert akkor szűnik meg a tanulói jogviszony.
2011. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A TB tényleg jár október 31-ig, de jogviszony már nincs. Ez azt jelenti, hogy pl. jogviszony igazolást már nem adnak ki. Volt osztálytársaim szívták meg ezzel, amikor érettségi után diákmunkára akartam menni, de a titkárságon már nem adtak ki igazolást, mivel megszűnt a jogviszony. Utána is néztem, a közoktatási törvényben is így van:


"75. § (1) Megszűnik a tanulói jogviszony

a) ha a tanulót másik iskola átvette, az átvétel napján;

b) az általános iskola utolsó évfolyamának elvégzéséről szóló bizonyítvány kiállításának napján;

c) a tankötelezettség utolsó éve szorgalmi idejének utolsó napján, ha a tanuló tanulmányait nem kívánja tovább folytatni;

d) gimnáziumi tanulmányok esetén az utolsó évfolyam elvégzését követő első vizsgaidőszak utolsó napján;

e) szakközépiskolai tanulmányok esetén az utolsó középiskolai évfolyam elvégzését követő első vizsgaidőszak utolsó napján, ha a tanuló a szakképzésben nem kíván továbbtanulni, vagy a továbbtanuláshoz szükséges feltételek hiányában nem tanulhat tovább;

f) szakiskolában és szakközépiskolában folyó szakképzésben

- az utolsó évfolyam elvégzését követő első szakmai vizsgaidőszak utolsó napján,

- ha a tanuló a gyakorlati képzésben tanulószerződés alapján vesz részt, az első szakmai vizsga utolsó napján,

- ha a tanuló tanulmányainak folytatására egészségileg alkalmatlanná vált,

és az iskolában nem folyik másik megfelelő szakképzés, vagy a tanuló nem kíván továbbtanulni, illetve a továbbtanuláshoz szükséges feltételek hiányában nem tanulhat tovább;

g) az alapfokú művészetoktatási intézményben, ha a szülő, illetve a nagykorú tanuló bejelenti, hogy kimarad az iskolából, a bejelentésben megjelölt napon, továbbá az utolsó alapfokú évfolyam utolsó napján, ha a tanuló nem tesz művészeti alapvizsgát, valamint az utolsó továbbképző évfolyam záróvizsga letételének napján, illetve ha a tanuló nem tesz záróvizsgát, az utolsó évfolyam elvégzését tanúsító bizonyítvány kiállításának napján és az i) pontban megjelölt esetben;

h) a tankötelezettség megszűnése után - ha a tanuló írásban bejelenti, hogy kimarad -, a bejelentés tudomásulvételének napján;

i) ha a tanuló tanulói jogviszonyát - a tanköteles tanuló kivételével - fizetési hátralék miatt az igazgató a szülő, nagykorú tanuló esetén a tanuló eredménytelen felszólítása és a tanuló szociális helyzetének vizsgálata után megszünteti, a megszüntetés tárgyában hozott döntés jogerőre emelkedésének napján. E rendelkezések nem alkalmazhatók, ha a tanuló hátrányos helyzetű."

2011. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Így jártál máskor nem bliccelsz.
2011. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Okt. 31. után is lehet lejárt diákigazolvánnyal utazni, ha még okt. 31. előtt megvetted a diákbérletedet.Itt írnak róla:

[link]

2013. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Utolso:

Csak kozel ket evet kestel cimbora:DD Sebaj! A szandek a fontos...:D

2014. dec. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!