Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy suzuki...

Szeretnék venni egy suzuki swiftet,17 éves leszek. Mennyiért érdemes, illetve mit érdemes főként megnézni rajta?

Figyelt kérdés

1.3-asat szeretnék,olyan 200-300 között. A régebbi széria,ami asszem 96-nál régebben készült,az is megbízható?

vagy esetleg vegyek benzin-gázos ladát? Edzeni járnék vele télen,nyáron:D



2012. máj. 7. 21:39
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

és ha kisebb a motorja,akkor olcsóbb az átírás?

na jólnézekki,50-60ezer pluszt nehezen szedek össze:(

hát az is lehet,hogy 601-es trabant lesz,azt úgyis tudom legalább szerelni,meg olcsó hozzá minden.:( ez az autovásárlás nem tanulóknak való.Hacsak apuci nem veszi meg nekik,mint sok esetben.Na legalább a trabant jókis nosztalgiagép lesz a családnak is...:D

2012. máj. 10. 17:31
 32/34 anonim ***** válasza:

No, egy cseppet utána néztem ennek az átírásos mizériának. Amiket én idáig leírtam azok mára már nem fedik a valóságot, mivel 2012.január.1-vel módosult az átírási ügyintézés. Idáig úgy volt, hogy 1.9-es motorig köbcentinként valami 15-20 Ft-ot kellett fizetni (bocsi lusta vagyok megkeresni, hogy mennyi volt a pontos összeg, valahol a kettő között). De Január 1-től már a teljesítményét veszik figyelembe.


Hogy megértsd itt egy táblázat:

[link]


és itt egy kalkulátor:

[link]


Az én számításom szerint az 1.3-as átírása 52Ezerbe kerül, az 1.0 pedig 41-be. Ez 11Ezer Ft különbség (halkan megjegyezném, hogy az előző rendszerben ez csak 6.000 Ft lett volna).

Szerintem 2 választási lehetőséged van.

1. vagy vársz még egy kicsit ezzel az autó vásárlással amíg összeszedsz még annyit, hogy át tudd íratni, vagy

2. megkéred a szüleidet, hogy pótoljanak be neked ennyit.

Én az 1-re szavaznék. Jobban jársz, ha most vársz még egy kicsit, még mielőtt vennél valami roncsot és a gatyádat is ráköltenéd. Egy Trabanttal meg mégse röhögtesd már ki magad! Igaz, az 1.1-es 4üteműek is beérik 4-5 Literrel és 100Ezer környékén már igazán jókat lehet venni, de inkább spórolj még egy kicsit. Ha jól értelmeztem van motorod is, használd addig azt! :)

2012. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítséget!:) azért nem megy a motoros dolog,mert télen lesz jogsi,most kezdem el,de télen töltöm be,december elején a 17-et.Ennek már utánanéztem,hogy előtte már 16,2/3 évesen letehetem a rutint,előtte meg 16.5 évesen a kreszt:Dtehát szülinapom után vizsgázhatnék nem is sokkal.Nem volt a családban suzuki sosem,ezért nem sok tapasztalatunk van róla,de a hallottak alapján eléggé megérné.Komolyan elgondolkodtam most,mivel nem tudom, mit várjak tőle.Értem,hogy nincs baja,stb,viszont hogy most annak milyen baja lehet, illetve mennyibe kerül azt orvosolni..hát,nem is tudom.Ez még nem egy fiatal pénztárcának való.A trabantról tudok legalább annyit,hogy mit,hogy kell rajta szerelni,illetve hogy mi baja lehet.Legalább azt is tudnám csinálni néha ravaszul,hogy a szűk családomban kölcsönadom,hogy nosztalgiázzanak,és úú hát már csak 2 liter van benne:(((( :D hehe. Nem nevetnek ki a pöfi miatt,akkor sem nevettek ki,amikor csak tolásra indult a simsonom és ott tologattam(már nincs meg),pedig sok olyan csaj ismerősöm van, akik még a sarokra is taxival járnak,Iphone(Iphonera nekem is lenne pénzem,nem azért mondtam:D:D),stb:)

Szóval valahogyan döntenem kell.Nagyon szépen köszönöm a segítséget mégegyszer:)(megnéztem az átírást,51 ezer lenne)

2012. máj. 10. 23:00
 34/34 A kérdező kommentje:
mármint autós jogsi lesz télen
2012. máj. 10. 23:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!