Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor érdemes autót venni?

Mikor érdemes autót venni?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen lakunk a párommal,én jövőre végzek - addig az egyetem biztosít bérletet, ő pedig biciklivel jár be dolgozni. Városon belül bicajjal,gyalog vagy tömegközlekedéssel szerintem megoldható a közlekedés. A probléma az, hogy az ő szülei több mint 200,az enyémek pedig 60 km-re laknak és utál vonaton utazni hozzájuk. Mivel most jön a MÁV a nagy szigorításokkal és járatcsökkenésekkel, venni szeretne egy autót.


Nem mondom, persze hogy örülne neki bárki (én is), de tudom hogy a fenntartása is sok pénz és még nem érzem hogy 100%-osan szükségszerű lenne. Ráadásul az ő szüleihez csak kb 2-3 havonta megyünk, így költségileg ugyanott vagyunk kb.


Ti mikor döntöttétek el hogy autó kell?


(egyéb infó: én 22,ő 24)



2012. ápr. 11. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
16 és fél évesen. :)
2012. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtehetitek akkor mindenképp érdemes egy közepes kategóriájú használt autóba beleugrani. Lehet, hogy csak havonta utaznátok messzebb de a lakóhelyeteken belül is kell mozognotok ha zuhog az eső, ha -10C fok van stb. Ha valami nehezen cipelhető dolgot vásároltok (TV, nagy-bevásárlás stb...), ezt is elég kényelmetlen kivitelezni autó nélkül. Ha esetleg te vagy a kedvesed

rosszul lesz az éjszaka közepén és rohanni kell a kórházba akkor egyenesen megfizetetlen egy autó. A fenntartási költségektől nem kell félned ha nem márkaszervizbe viszed hanem egy korrekt, olcsó szerelőhöz (ha leírod, hogy merre laksz akkor adok elérhetőséget) hordod az autót. A 15 000km-kénti olajcserén kívül alapvetően nem nagyon kell költeni az autókra a biztosítás díján és az üzemanyagköltségen felül.

Nem is beszélve arról, hogy milyen "stabil" lábakon áll a Máv, a Bkv vagy bármelyik hasonló vállalat. Tulajdonképpen a csőd szélén táncolnak mind! Írom mindezt 24 évesen. Amint összegyűlt a pénzem (19 évesen) saját autóra azóta talán kétszer ültem buszon. Tapasztalataim manapság nélkülözhetetlen az autó, kb. mint a mobiltelefon.


Nem tudom mennyit szánnátok rá de valami ilyesmi autóban gondolkodnék: Ez a kis klímás dízel Polo 4,5-5 liter gázolajjal megelégszik 100 km-en és a biztosítását is nagyon olcsón megúsznátok.


[link]


[link]


[link]

2012. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm második válaszoló!


Hát a belinkelt autók nagyon szépek és jók,de mivel lakásra is gyűjtünk,arra elmegy havi 30 a takarékszámlára, 25 az albérletre, valamennyi az étkezésre...ezért még egy 1 év alatt sem tudnánk 1 milla körüli autót összespórolni. Ahhoz legalább havi 80-at félre kéne rakni, ami ugye ha nem több százat keres az ember és nem otthon lakik, jelenleg nem megoldható. Ő csak egy pár százezres autóra gondolt kiindulópontnak.

2012. ápr. 11. 11:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

még néhány alternatíva:


[link]


[link]

(ezen a kis A osztályos Mercin érdemes lenne komolyan elgondolkodni.)


[link]

2012. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom amit írtál.

Ehhez mit szólsz?


[link]

2012. ápr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az alternatívákat! :) Nyitottam egy új könyvjelzőt és bepakoltam oda, ha esetleg komolyra fordulna az ügy.
2012. ápr. 11. 11:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ok. bármilyen autóval kapcsolatos kérdésed van, itt biztosan választ kapsz rá. :D
2012. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Néhány hónappal ezelőtt döntöttem el és kb őszre lesz annyi pénzem, hogy meg is tudom venni.


Egyetemre én is vonattal jártam, az állandó lakóhelyemtől 240km-re.

Aztán munkát is csak abban a városban (Bp) kaptam. De mivel utálok ott lenni, ezért majdnem minden hétvégén hazajárok.

Ráadásul azóta lett egy cicám is, akit elvileg tilos IC-n szállítani.

Így buszra kényszerültünk. Lakástól lakásig így kb 6 óra a menetidő. Emellett kényelmetlen és drága.

A hab a tortán, hogy a munkáltatómnak bár törvényi kötelezettsége lenne, hogy bizonyos arányban kifizesse a hétvégi hazautazásomat, nem teszi meg. Ellenben ha autóval járnék, arra kapnék valamennyi üzemanyag-támogatást.


Tehát az autó az én esetemben sokkal gyorsabb, kényelmesebb, nem kell másokhoz alkalmazkodni, nem fulladok meg útközben a levegőtlenségtől, kevésbé macerás, a cicát is tudom vele szállítani és olcsóbb.

Egyértelmű, hogy kéne egy autó.

Egy 5-6 éves német típust néztem ki 1,3-1,4MFt-os értékben. Remélhetőleg nyár végére, őszre meg is tudom venni. Eladósodni nem szeretnék a mai bizonytalan helyzetben, inkább valahogy kibírom még ezt a pár hónapot.

2012. ápr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, ha ez számít, most 29 éves vagyok. 12 éve van jogosítványom, de saját autóm még nem volt. Valahogy nem éreztem szükségességét, de most már muszáj lesz.

Előtte otthon a szüleim autóját vezetgettem meg most a munkahelyemen a cégest. Itt van, hogy napi 600-650km-t is levezetek. De igazából nem fáraszt, szeretek vezetni. Úgyhogy ez a hétvégi 240km talán meg se fog kottyanni.

2012. ápr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Egy 5-6 éves német típust néztem ki 1,3-1,4MFt-os értékben. Remélhetőleg nyár végére, őszre meg is tudom venni. Eladósodni nem szeretnék a mai bizonytalan helyzetben, inkább valahogy kibírom még ezt a pár hónapot."


Szia! Most érdemes csak igazán autót venni. Az árak a béka feneke alatt vannak! Arra viszont figyelj, hogy a kiszemelt autó feltétlenül KLÍMÁS legyen. Nyaranta +42c fokban öngyilkosság anélkül autót venni.

2012. ápr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!