Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes vezetett szervízkönyve...

Érdemes vezetett szervízkönyves autót venni?

Figyelt kérdés

Ezek drágábbak valamennyivel....de elvileg minden lekövethető.

pl. egy hírdetésben találtam ,hogy német szervízkönyves, leinformálható autó...minden feljegyezve mit mikor hány km nél cseréltek.

igaz lehet, vagy a szervízkönyvekkel is szoktak csalni, vagy hamisitani őket?!


2012. ápr. 9. 17:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
arra akarok kijukadni ,hogy sokan mondják ,hogy lehetetlen észrevennei, pl egy dízel passatban, hogy most 200 vagy 300 ezer km van...
2012. ápr. 9. 17:53
 2/15 anonim ***** válasza:

A szervízkönyvvel is lehet csalni. Itthon mondjuk az esetek 60%-ban igaz. Ehhez hozzátartozik, haverék voltak a WagonR-rel az első 5 kötelező szervizen, aztán mind átkúrás volt, mert olajat cserélték, szűrőt már nem mindig és sorolhatnám.

Az óraállás meg nem mérvadó. A mobile-n találsz olyan autókat amikben 250-300-350 000km van, és kívül belül különbül néz ki, mint az itthon 160 000-rel hirdetett szemetek.

Összességében a szervízkönyv egy támpontnak tekinthető a vásárlásnál, de alaposan utána kell járni. A frankó a szervízkönyv, akkor tudod, hogy nagyjából előírásszerüen üzemeltették, megvoltak az olajcserék, szíjak, szűrők vezérléscsere stb stb.. és VALÓSZÍNŰLEG vásárláskor a kötelező szervizen kívül nem nagyon kell komolyabban költeni az autóra(futóműves részt leszámítva).

2012. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szervízkönybe azt írnak amit akarnak. Semmit sem jelent. 10 autóból talán 3 ami rendesen és hivatalosan van vezetve..
2012. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon a szervízkönyvekbe pecsételt szervízek,javítások döntő hányada mögött sajnos nincsen valós teljesítés....

Pl Angliában ott nem is tudsz kocsit eladni rendes vezetett szervízkönyv nélkül,de ott tudja is mindenki hogy amit oda leírtak,azt MEG IS CSINÁLTÁK.

Ott senki nem kockáztatná a működési engedélyét csalásokkal...ez csak magyar divat,mert nincs sem ellenörzés sem retorzió.

2012. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
És mellesleg nem biztos hogy olyan jó dolog az ha márkaszervízbe volt hordva az autó.
2012. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"És mellesleg nem biztos hogy olyan jó dolog az ha márkaszervízbe volt hordva az autó."


Németországi szervízkönyves autóról van szó, nem magyar márkaszervizekről.

2012. ápr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem csak tapasztalatom van,az se túl régi.Egy 91'es vezetett szerviz könyves autó tulaja vagyok 2007 óta.

A kötelezőkön kívül(olajcsere,műszaki vizsga) nem kellett rákölteni még,a klímát kellett egyszer feltöltetni gázzal,de semmi egyéb.Meg mostanára a gumik elkoptak,spórolok újakra,de az már megint csak a használat...

Szóval összességében jó volt tudni,hogy nem 2 hónap múlva kell (elvileg) pl.vezérműszíjat cserélni vagy hasonlók.

Én 393 ezer kilométerrel vettem meg,ez nagyjából szerintem hihető volt az akkor 16 éves autómról.(bár inkább soknak tűnt az állapotához képest,se rohadás,se lógó ajtók stb)

2012. ápr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
szóval a német szervízkönyves kocsikba is lehet átb*szás...?
2012. ápr. 9. 18:23
 9/15 A kérdező kommentje:

[link]


pl erre a verdára gondoltam...

2012. ápr. 9. 18:26
 10/15 anonim ***** válasza:

Én még mindig jobban hiszek annak, ami le van írva, mint annak, hogy valaki valamit mond, akinek mellesleg az az érdeke, hogy rámsózza az autóját.

De persze ahogy a többiek előttem is írták, az sem szentírás, ami a szervizkönyvben van.

2012. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!