Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a legrosszabb követke...

Mi lehet a legrosszabb következmény, ha jogsi nélkül vezetek és megállít a rendőrség?

Figyelt kérdés
Szüleim nincsenek itthon, van hozzáférésem a kocsihoz. Tudok vezetni, már több, mint 30 órát vezettem.

2012. ápr. 5. 13:24
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Tegnap is beadtam, hogy elloptam anyám kocsiját. Elment bulizni hajnalig és gondoltam gentleman leszek és kocsival hazaviszem, hogy ne kelljen HÉV pótló buszra várnia. Hazavittem, picit elvoltunk nála és kinéztünk az ablakon, erre láttuk, hogy megáll egy rendőrautó a lakásuk előtt. Ott állt egy ideig, majd tovább hajtott. Később, mikor elindultam haza, akkor ijedtemben tettem egy kört gyalog, körülnézni, hogy van-e rendőr a közelben. Visszafutottam az autómhoz és amilyen gyorsan csak tudtam, kikerültem a főútra, Nagytarcsa felé. 90-el repesztettem és a mögöttem lévő BMW-s azt hitte, hogy versenyzünk, pedig csak siettem haza. Ismét nem esett le édesanyámnak, hogy elloptam az autót...
2012. ápr. 15. 19:27
 22/33 A kérdező kommentje:
Mellesleg a barátnőmről beszéltem, elfelejtettem odabiggyeszteni.
2012. ápr. 15. 19:29
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne jobb, ha stressz nélkül autókázhatnál?:) Nem kell arra a plasztikkártyára már olyan sokat várni...

Amúgy ez a lopkodás egy veszélyes játék. Lehet, hogy újdonságot mondok, de az autóhoz tartozik egy un. forgalmi engedély, plusz egy a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás meglétét igazoló postai csekkszelvény. Ha megállít a rendőr, és se jogsaid nincsen, sem az autó papírjai nincsenek nálad, akkor joggal feltételezheti, hogy elloptad az autót. Ennek pedig az a következménye, hogy az autót ott kell hagyni ahogy van, téged pedig szépen előállítanak a rendőrkapitányságon. Pár óra után esetleg engedik, hogy telefonálhass egyet. Édesanyád bizonyára büszkén fog bevonulni a rendőrségre, hogy kimagyarázzon téged... Ráadásul a még meg sem lévő jogsidat is x évre betiltják, de azt hiszem etz már írta valaki, vagy többen is. Megéri? Nem hiszem...

2012. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Helyesírási hibákért bocsánat, vegye mindenki kijavítottnak, ahol kell:)
2012. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Most már mindegy. Apámnak leesett, hogy elloptam a kocsiját. Mondta, hogy befejezhetem a gyakorlatot és levizsgázhatok, de 18 éves koromig nem kapom kézbe a jogosítványt. Az számomra már elég nagy szopás, de lehetett volna rosszabb...
2012. ápr. 22. 16:48
 26/33 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak: Vágom, nem mondtál újdonságot. De most már megtanultam, hogy nem illik ellopni a szüleid kocsiját. Így még jobban is jártam, hogy apám vette észre, mert ha a rendőr állít meg, akkor az egyik szülőmet biztos , hogy sittre vágatom ezzel a baromságommal. Marad a bicikli...
2012. ápr. 22. 17:07
 27/33 anonim ***** válasza:
Nos igen, két rossz közül a kevésbé rosszba sikerült belefutnod. Édesapádnak legalább helyén van az esze, és következetes büntetést kaptál. Más kérdés, hogy 18 éves korodig szerintem angyalként kell majd viselkedned. A bizalmukat játszottad el, azt pedig visszaszerezni... Nem biztos, hogy addigra sikerülni fog, beletelik az több évbe is.
2012. ápr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha apukád is látná ezt a topikot! Talán egy kicsikét elbeszélgetne veled. Mert 30 óra után azt, állítani, hogy tudsz vezetni...
2012. máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Most már mindegy. Megvan a jogsim és annyit használom a kocsit, amennyit csak akarom.
2013. jún. 19. 23:34
 30/33 anonim ***** válasza:
24%

Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy 10-20-30-100 éve vezetek, de nem tudok vezetni. Akkor ki az aynám tud, ha nem te???

Az én úgy látszik egyedi véleményemként, aki 1 éve vezet, minden nap 1 órát, arra rámondhatjuk, hogy tud vezetni.

Ha belevesszük, hogy volt jogsi előtt is kb 50 óra vezetés, meg még 350 óra az 1 év alatt, akkor kijön, hogy kb. 400 óra vezetésre már azt lehet mondani, hogy tud vezetni.

Nem élversenyzőként, sumáher-alázóként, hanem úrvezetőként tud vezetni. És itt erről van szó.

Még a végén kihozzátok, hogy igazából Senna meg Sumáher sem tudott vezetni, mivel csak 10.000 órát vezettek, és a tudás valahogy 1.000.000 óránál kezdődik..

2013. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!