Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Ittas" vezetéssel kapcsolatos...

"Ittas" vezetéssel kapcsolatos kérdés, a többi lent?

Figyelt kérdés

Tegnap este 9 ó-kor egy üveg sört ittam, amiből 1 dcl a feleségem ivott, tehát 4dcl jutott nekem. Vasárnap délelőtt 11 ó-kor autóba ültem, megállított a rendőr, szondáztatott, állítása szerint a tegnap esti 4 dcl sör miatt alkoholos állapotban vezettem autót, mert a szondája kimutatta (nekem nem mutatta meg a szondát, hogy mit mutatott). Felajánlotta, hogy menjünk vérvételre, ami pontosan kimutattja a véralkoholszintet, amibe én határozottan beleegyeztem, hisz már az esti sörözésem óta 13 óra telt el (óraátállítás). Végül a dologból nem lett szankció (talán meg akart ijeszteni, kenőpénz kellett neki), folytathattam az utamat. A rendőr azt mondta, ha egy baleset történik, akkor a vérvétel 72 órán belül kimutattja, hogy az illető fogyasztott-e alkoholt.


A kérdésem az lenne, hogy a vacsorára elfogyasztott zsíros töltöttkáposzta után elfogyasztott 4dcl sört valóban kimutattja a szonda, a vérvétel 13 órával később?

A másik kérdésem az, hogy a várvétellel ki lehet mutatni a 72 órán belüli alkoholfogyasztást (tehát, ha hétfőn iszom egy üveg sört és szerdán balesetet okozok, akkor elmarasztalhatnak-e, hogy alkohol befolyás alatt vezetek)?



Fontos még, hogy az eset nem Magyarországon történt, egy szomszédos országban (direkt nem írom az ország nevét) ahol zéró tolerancia van az alkoholos állapotban történő vezetésre és én is annak az országnak az állampolgára vagyok.


Megjegyezném még azt, hogy soha nem vezettem még alkoholos befolyás alatt és mélységesem elítélem azt aki így tesz.


2012. márc. 25. 19:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ukrajna?
2013. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!