Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Ittas" vezetéssel kapcsolatos...

"Ittas" vezetéssel kapcsolatos kérdés, a többi lent?

Figyelt kérdés

Tegnap este 9 ó-kor egy üveg sört ittam, amiből 1 dcl a feleségem ivott, tehát 4dcl jutott nekem. Vasárnap délelőtt 11 ó-kor autóba ültem, megállított a rendőr, szondáztatott, állítása szerint a tegnap esti 4 dcl sör miatt alkoholos állapotban vezettem autót, mert a szondája kimutatta (nekem nem mutatta meg a szondát, hogy mit mutatott). Felajánlotta, hogy menjünk vérvételre, ami pontosan kimutattja a véralkoholszintet, amibe én határozottan beleegyeztem, hisz már az esti sörözésem óta 13 óra telt el (óraátállítás). Végül a dologból nem lett szankció (talán meg akart ijeszteni, kenőpénz kellett neki), folytathattam az utamat. A rendőr azt mondta, ha egy baleset történik, akkor a vérvétel 72 órán belül kimutattja, hogy az illető fogyasztott-e alkoholt.


A kérdésem az lenne, hogy a vacsorára elfogyasztott zsíros töltöttkáposzta után elfogyasztott 4dcl sört valóban kimutattja a szonda, a vérvétel 13 órával később?

A másik kérdésem az, hogy a várvétellel ki lehet mutatni a 72 órán belüli alkoholfogyasztást (tehát, ha hétfőn iszom egy üveg sört és szerdán balesetet okozok, akkor elmarasztalhatnak-e, hogy alkohol befolyás alatt vezetek)?



Fontos még, hogy az eset nem Magyarországon történt, egy szomszédos országban (direkt nem írom az ország nevét) ahol zéró tolerancia van az alkoholos állapotban történő vezetésre és én is annak az országnak az állampolgára vagyok.


Megjegyezném még azt, hogy soha nem vezettem még alkoholos befolyás alatt és mélységesem elítélem azt aki így tesz.


2012. márc. 25. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Egy üveg sör 13 óra eltelte után már aligha produkál olyan véralkoholszintet, ami egyértelműen bizonyítaná a szabálysértést. Egyrészt - ha jól tudom - bizonyos véralkoholszint még alkoholos italok fogyasztása nélkül is fennállhat, másrészt a szondának is van mérési hibája. Tehát ha van is minimális véralkoholszinted, azt nem lehet azonnal az ivásra fogni.

Hogy 72 órán belül ki lehet-e mutatni, nem tudom. De valószínűnek tartom, mert a laboratóriumi vérvétel sokkal pontosabb eredményt adhat, mint a szonda. Ott a véralkoholszint változásából minden bizonnyal meg tudják mondani, nagyjából mikor ittál (ne számíts percpontosságra) és mennyit. Sőt, azt is meg lehet ezek ismeretében mondani, hogy a mérés időpontjában hozzávetőleg mennyi lehetett a véralkoholszinted.

Annak a bizonyos országnak a szabályait nem ismerem, de abba mindenképpen bele lehet kötni, hogy nem láttad a szondát. Ezzel az erővel azt mond, amit akar, lehet, hogy be sem volt kapcsolva, nem tudtál meggyőződni arról, hogy tényleg szabálysértést követtél el.

2012. márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Egy egészséges férfi mája 8-10g alkoholt bont le óránként. Egy üveg sörben kb 30g alkohol van.

Teljesen optimális esetben 3! óra alatt nyom nélkül eltűnik a szervezetből! De hacsak nem máj beteg valaki 4-6 óra alatt egész biztosan!


Emellett még a vérvételnek is van egy bizonyos tűréshatára. Ha a vérvétel alapján 0,2% alatt van az alkohol szint akkor az alkohol fogyasztás hivatalosan nem bizonyítható! Ha pedig 0,2 és 0,5% között van akkor bizonyítható, hogy alkoholt fogyasztott, de alkoholos befolyásoltság nem állt fenn (ez nem tudom más országban is így van-e, de nálunk biztos)!


Vagyis szinte kizárt dolog, hogy 12 óra elteltével bármiféle módon felelősségre tudjanak vonni alkohol fogyasztás miatt!

2012. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

"Vagyis szinte kizárt dolog, hogy 12 óra elteltével bármiféle módon felelősségre tudjanak vonni alkohol fogyasztás miatt!"


Annyi még lemaradt, hogy természetesen egy üveg sörről beszélünk és nem csatta-matta részegségről:)

2012. márc. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, az alkoholmentes sör is tartalmaz minimális alkoholt, a kavsz nevű üdítő is, sőt ha jól tudom még a kefír is.
2012. márc. 25. 19:46
 5/11 A kérdező kommentje:
A szonda mobiltelefonhoz hasonlított, a műanyag fúvókát nem kellett a számba vennem. Kétszer mért, másodszor biztatott, hogy közelebbről fújjam, mire én mondtam, hogy cserélje ki egy sterilre a fúvókát. Nem cserélte ki, hanem levette és másodszor a fém csővezetékbe fújtam, nem vettem a számba.
2012. márc. 25. 20:05
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

"Ha a vérvétel alapján 0,2% alatt van az alkohol szint akkor az alkohol fogyasztás hivatalosan nem bizonyítható! Ha pedig 0,2 és 0,5% között van akkor bizonyítható, hogy alkoholt fogyasztott, de alkoholos befolyásoltság nem állt fenn (ez nem tudom más országban is így van-e, de nálunk biztos)! "


Bocs, hogy belekötök, de 0,2%-os véralkohol szint már rég halálos (0,005-től, vagyis 5 ezreléktől általában feldobják az emberek a bakancsot). Te 0,2 ezrelékre gondoltál, ami 0,0002%-os véralkohol.

2012. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Én 6 sört ittam este 7 től éjfélig. Másnap reggel 6 30 kor megszondáztattak. 0,25 ezreléket mutatott a szonda. Vártunk tíz percet,már csak 0,2 ezrelék. Azt mondta a zsaru,látja hogy nem most ittam vezetés előtt,elengednek,de mégegyszer elő ne forduljon.
2012. márc. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

1., Nem mutatható ki 13 óra elteltével ennyi alkohol


3., Annyira pedig fizikailag lehetetlen berúgni, hogy 72 óra után ki lehessen mutatni.

2012. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy sokan lepontozták a válaszadókat...
2012. márc. 26. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezt akartam írni én is, pedig mindenki korrekt választ adott. Érdekes közösség...
2012. márc. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!