Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme van a tuningnak?

Mi értelme van a tuningnak?

Figyelt kérdés
Valahogy nem tudom megérteni, hogy mit esznek az emberek ezeken az összetákos matchbox-okon, meg hogy miért van oda mindenki a BMW-ért meg az Audiért? Jó magam az amerikai autókat szeretem, a nagy V8-as atomerőműveket, és Amerikában nem csinálnak ilyet az autókkal, max. a motort nyomják fel, meg egy kicsit areszívebb külsőt adnak a járgánynak, itt meg szinte minden fiatal ilyen összetákolt kisautóval próbál emberkedni, aminek se füle, se farka. Szerintem azzal, hogy telepakolják neon csövekkel, meg mindenféle turkálóból szerzett spoiler-el csak elrontják az autó kinézetét. A múltkor ment előttem egy csotrogány Suzuki (nem félreérteni, semmi bajom a Suzukival, de az az autó borzasztóan nézett ki), volt rajtva valami sportkipufogó meg egy racing matrica, a sofőr meg nagy keményen könyököl ki a lehúzott ablakon, közben nagyoban üvölt nála a zene (hozzáteszem, hogy ez kb. 1 hete volt, és nem hiszem el, hogy nem fázott, vagy lehet, hogy ennyire fűtötte a vagányság :D?).
2012. febr. 11. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Hali!:)


A tuningnak az az értelme hogy egyedivé tegye az autód, illetve a motortuningnak értelemszerűen az hogy jobban menjen. Amiről te írsz : matrica sportkipufogó az véleményem szerint nem tuning, és egyet értek veled hogy nagyon gáz, az ilyeneken csak röhögni tudok. Hasonló a helyzet a tyúkrácsos lökhárítóval, 600 ezer köbméter üvegszálból készült szélesítésekről, "lámpamorcosításról" tescos váltógomb, vasalódeszkáról spoiler néven, márkajelzés lekaparásról, éndzsőlálysz fényszóróról. Viszont egy igényes optikai tuning sokat dob az autón, és szerintem itt fokozottan igaz hogy a kevesebb több. Kicsi ültetés, igényes felni ( nem bolyrécer!), szép ízléses fényezés esetleg fólia a szélvédőre( szigorúan csak hátul meg oldalt hátul:) ) már sokat dob az autón. Viszont ha túlcsicsázod, legyen bármilyen igényes is szerintem csak ront a helyzeten, kismillió légbeömlő, kilógó kályhacső kipufogó néven, gigantikus méretű spoilerek no way man :)

Szóval az optikai tuning is lehet szép

pl.:

[link]

( vagy szerintem a Rat style is nagyon szép a megfelelő autókon: [link] )

a tescos tuning gáz :)


A másik kérdés hogy miért favorizálják jobban az európai márkákat az amerikai autóknál, szerintem azért van mert Amerikában vesznek egy bódét és beleraknak egy batár nagy motort és kész is az új autó(bár ott a nagy távok miatt van is rá igény, meg az olcsó üzemanyag). Ezzel szemben Európában tudják hogy fölösleges akkora "atomerőművet" belerakni, minek? Igény nincs rá, aki meg versenyezni akar vesz egy direkt olyan autót, vagy a sajátját húzza a végsőkig:)

2012. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kulonbseg van a tesco-cora-auchan tuningharomszogbol osszetakolt szutykok es a rendesen megepitett autok kozott........nekem az utobbibol van 2 is......
2012. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
énse vagyok oda a tuningért meg a bmw-ért:D American cars 4ever!
2012. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én utálom az amerikai pazarló vackokat! a BEst MerciAudiBmw!!!!!

de a tuningot nem csípem az ember amit rá költ egy vacak astrára abból inkább venne egy jobb kocsit

2012. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
02-11 21:52 Bújj el majd megkeresünk;)
2012. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!