Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lenne értelme ilyesféle...

Lenne értelme ilyesféle megbütykölésnek MZ ETZ 125-ösön?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha elkenném barátaim nyugati 125öseit. Nem hiányzik sok, épphogy néhány + lóerő kéne. Szerintetek nagyobb fúvóka, karbihangolás, esetleg rezonátor felszerelésével ez elérhető lenne?(Most kb 102-105 km/h a végsebessége, olyan 110-115 re kéne feltornázni komolyabb gányolás nélkül)
2012. jan. 24. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kétüteműekben, sőt MZ-ben sem vagyok otthon, de általánosságban elmondható hogy nagyobb mennyiségű üzemanyaghoz több levegő kell, illetve lehet hogy a felömlők is kevesek lesznek hozzá, a rezonátordob pedig lutri, elég bonyolult az áramlástan. Össze kell hangolni az egész rendszert, sokat kell kísérletezni vele,de végeredményben szerintem megoldható, majd jön egy szaki aki megmondja a tutit. :D
2012. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8-10km/h sebesség növelés ennyit nem ér... inkább hátszélben versenyezzetek :D vagy vegyél egy 250est.
2012. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Teljesen gyári most?


Észrevehetően egy normális rezó dobna rajta. Persze a motorhoz és a felhasználási igényekhez kellene méretezni, amire vannak egész jó programok, csak legyártani bonyolultabb magát a kipufogót. Elméleti tudás kell hozzá, pl. hány fokos diffúzor kúpot célszerű választani ha keskeny fordulatszám tartományban akarsz nagyobb hatást, vagy milyet ha szélesebb tartományban kisebbet.

Ez az egyik leghatásosabb fegyver, ezen kívül lehet a henger és a gyártási pontatlanságok alakítgatásával nyerni valamicskét. A karburátor átfúvókázása is hozzáértést igénylő feladat, ami nem is feltétlenül szükséges, lehet megteszi ha feljebb akasztod a súbert. :)


Én sem vagyok teljesen otthon MZ-ben, de lehet az ETZ-vel is működik a szokásos csalás: felteszed rá a 150-es hengerét, hengerfejét és dugattyúját. Beállítod hozzá a karbit és egyből nyertél egy fél Simson-nyi köbcenti-előnyt..

2012. jan. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, még gyári. Minden szempontból, ezért nem is akarnám szétgányolni, viszont jól jönne pár + lóerő. Szerintem a karbi hangolásával elő lehetne csalogatni a kívánt erőt.
2012. jan. 24. 23:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs értelme. Egy aprilia RS , Cagiva Mito, stb simán megy 160at. Ezt a 250 MZ se tudja. 125ös MZ nem erre van kitalálva.
2012. jan. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mint említettem, nekem nem kell akkora sebesség elérése.... Mindössze 110-115 km/h a mostani 105 helyett!
2012. jan. 25. 08:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom árulnak-e MZ-hez ilyesmit, de nagyobb első lánckerékkel is el tudod talán érni amit akarsz. Rosszabb gyorsulás, de ha van elég teljesítménye a blokknak nagyobb végsebesség.

Csak a karburátor átállításával nehéz 5-10 km/h-t nyerni.

2012. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha simsonból ki lehet hozni a 101km/h-t-et akkor mz ből is ki lehet hozni szerintem 130 at.

Kérdés hogy hosszútávon hogy viseli a masina.

Az Mz nem egy drága szerkezet szóval irreális árakat sem kell rá költeni.

2012. jan. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy versenyezni nincs esélyed a japán 125-sökkel mert még egy 80 as kiadású Honda endúró (egyik leggyengébb t4) is megy 110 et.
2012. jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pedig tévedsz... Síkon lehet, hogy megy annyit, de jön egy enyhe emelkedő, és annyi.... Barátom CBR-el nem bírt megelőzni enyhe emelkedőnek. Elfogyott a 4T kevéske nyomatéka is...
2012. jan. 27. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!