Milyen hátsó lengéscsillapítót vegyek? Bővebben lent!
Gyakori tévhit, hogy a gázos lengéscsillapítókban gáz végzi a csillapítást.
A "gázos" lengéscsillapítóban is olaj a csillapító közeg.
Az egyetlen különbség, hogy az olaj "felett" nem vákuum van, hanem alacsony nyomású gáz (ált. 4-5 bar). A lengéscsillapítóban az olaj melegszik ha nagy az igénybevétel, ezáltal csökken a viszkozitása ("felhígul") így nem csillapít olyan hatásosan. A gáz funkciója, hogy az olajat nyomás alatt tartsa, ami miatt az olaj extrém igénybevétel esetén sem veszít jelentősen a viszkozitásából.
Nah száz szónak is egy a vége, a "gázos" lengéscsillapító előnye az "olajossal" szemben, hogy nagyobb biztonsági tartalékkal rendelkezik, amit normál használat mellett soha nem fogunk kihasználni :)
Jah és jegyezzük meg, a gázos is olajos! :D
A kérdésre válaszolva, ha gyakran nagyon rossz úton jársz, esetleg telepakolt csomagtartóval, neadj isten utánfutót rángatva, vagy eltaláltál pár "magyaraszfalt típusú" félméteres kátyút, akkor előfordulhat, hogy valóban letelt a mandátuma a lengéscsillapítódnak ( :( )
Ha ez a helyzet, akkor válassz olyat, aminek hosszabb a garanciaideje (ahogy fentebb írták).
A Monroe -val egyébként még nekem nem volt problémám.
Csak azért írok, hátha valaki idetéved és hasonló a kérdése...
Én a Megane II-be gázos KYB lengéscsillapítókat tettem előre (#333718), 6 évet és 110 000 km-t bírt. Igen szar utakon jártam vele, nagyon sokszor földúton is, ehhez képest nagyon jó teljesítmény szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!