Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belevágjak egy autóhitelbe?

Belevágjak egy autóhitelbe?

Figyelt kérdés

El szeretném adni az autómat,ami egy Ford Puma...tekintve,hogy sportautó,12 éves és több,mint 130 000 km van benne,nem nagyon volt érdeklődő, így hát úgy döntöttem beszámíttatom egy másik autóba. Ezzel csak az a gond,h kapnék kb 5-600 000ret érte, azonfelül 600 000 Ft-om van,hogy autót vegyek. 1-1 200 000 körül tudnék egy használt autót venni,ami alighanem a csöbörből vödörbe klasszikus esete lenne.

A napokban viszont totálisan beleszerelmesedtem az új Kia Rioba (teszt és kép itt [link]

Nos ,a kérdésem a következő. Bele merjek-e vágni a mai világban egy hitelre? Fontos szempont, hogy egy vadi új autó lenne alattam, a 7 év teljes körű garancia megintcsak magáért beszél. Havi 50-60ezres törlesztőt simán be tudnék vállalni,ha leszámolom az önerőt kb 2 milliót kellene hitelként felvennem.


Ti mit tennétek a helyemben?


(Elnézést a szóf*sásért, de igyekeztem minél részletesebb lenni, hogy átláthatóbb legyen a helyzetem :) )


2011. szept. 11. 23:16
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Persze, hogy újítgatni kell, de akkor sem veszít. Egy autót újíthatsz, ahogy kigurítod már elbuktad, ebből jól nem igen lehet kijönni.

Csak akkor éri meg, ha neked nem gond ez az anyagi veszteség, akkor viszont abszolút, én is új autót vennék.

2011. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Ejha,köszönöm a sok választ:)


Az új autót nélkülözni nem tudó, gyerekétől függő apuka nem tudom miért erőlködik tovább,nyilván lenne valamilyen megoldás, ha keresné. Nem értem 30 000 Ft os keresetből miért kell ragaszkodni egy olyan dolog után amit nem tud megengedni magának. Én ezerszer átgondoltam, biztos állásom van biztos keresettel (már amennyire a mai világban biztos lehet vmi),nem is kellene kicentiznem maradna bőven.Felelőtlenül nem vágnék bele, akkor ezt a kérdést sem tettem volna fel:) Mindenesetre köszi az okító példát,sajnos sokan járnak így:(


A garanciával tisztában vagyok,hogy sajnos így működik, de azért csak-csak ki lehetne játszani ezt is valahogy,például felhívnám a figyelmét a szájhúzogató szerelőbácsinak, h hiszen ez a legnagyobb marketing a Kiánál,akkor miért is akarná a rossz hírnevet kelteni?! :) (jé de szemét dög vagyok:) )


A mai nappal viszont eldőlt a dolog, voltam érdeklődni(bár csak a Fordnál,mert mint kiderült Kia itt már nincs :( )és 25 év alatt csak kezessel kapnék hitelt,szóval a történet itt véget ért.

2 évig gyűjtögetek amennyit tudok,aztán akkor már annyira csökken az ára remélhetőleg h kp meg tudjam venni (hacsak addig nem lesz másik szerelem:) )


Szóval, köszönöm szépen mindenki segítségét,a bankok megválaszolták a kérdésemet :( :)

2011. szept. 12. 21:24
 33/35 anonim ***** válasza:

kolopele:


"Aki már ismer, az tudja hogy nekem egy két éves Phaetonom van, ami ugye luxusautó, de arra sem adtak csak egy év vagy 100 000 kilométer garanciát, mindenféle meghosszabbítások nélkül. Akkor egy koreai alsó-közép kategóriás autónál szerintetek hihető az ekkora nagyvonalúság?


"


Azért azt Te is tudod, hogy a VW mindenhol, de főleg Mo-n irreálisan túl van árazva. Az autó valós ára/értéke minden gyártónál jóval kevesebb mint amennyiért adják, és ez a rés a VW-nél még nagyobb, a VW felső kategóriájú autóinál meg pláne. Tehát mondjuk amennyiért Te vetted, abból 1-2 milla csak a "sallang, meg a hírnév".


Ha egy kisebb/feltörekvő gyár hajlandó kisebb árrésel dolgozni a nagyobb hírnév, nagyobb forgalom reményében, akkor akár még hihető is lehet, hogy több garit adnak rá (persze ha megbízható autót gyártanak). Ha kiszámolod hogy a gyárnak mennyibe kerülnek a garis javítások, költség-haszon elemzés alapján adott esetben jóval jobb arány jöhet nekik ki. Tehát azt gondolom hogy jó minőségű gyártás és jó stratégia esetén hihető lehet a dolog...


Az meg persze már megint csak más kérdés hogy Mo-n mindig megy a "sz*rrágás" még a nagy gyártóknál is. Külföldön ha betolod bármiylen garis problémával, szó nélkül nekiesnek.


Kérdező: ha úgyis külföldön dolgozol, érdemes lenne elgondolkodni hogy ott vegyél jóval jobb áron, és ott is üzemeltesd kevesebb pénzért. Munkatársam szlovákiában a nagy BMW-re mindennel együtt fizet 40e-t évente. Nekem a kis szar 1.3as motorra itthon csak a bizt. 40e.

2011. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Az is felmerült már bennem,többen is ajánlották,főleg h van bejelentett lakcímem is, minimális törlesztő részletekkel kellene csak számolnom(bár úgy hallottam a biztosítás viszont jóval drágább,mint itthon).

A probléma csak az,hogy nevelőapám nem segít semmiben (ez mondjuk egy másik történet :S )én viszont annyira sajnos nem beszélek németül h utána tudnék érdeklődni :S

Ő is és anyám is úgy van vele h minek nekem új autó örüljek neki h ennyi évesen van egyáltalán vmi a seggem alatt(senki nem segített anyagilag):S Szóval eléggé komplikált a helyzet, már rég le is mondtam erről az opcióról.

2011. szept. 13. 23:18
 35/35 bp1985 ***** válasza:

Én ezerszer átgondoltam, biztos állásom van biztos keresettel


Nem akarlak bántani, de tudod mennyien vannak így ezzel? Nézd meg a használtautót, tele van hiteles kocsikkal. Főleg suzikkal, amivel beetették a népet, hogy csak 20 ezer a törlesztő havonta.

2011. szept. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!