Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belevágjak egy autóhitelbe?

Belevágjak egy autóhitelbe?

Figyelt kérdés

El szeretném adni az autómat,ami egy Ford Puma...tekintve,hogy sportautó,12 éves és több,mint 130 000 km van benne,nem nagyon volt érdeklődő, így hát úgy döntöttem beszámíttatom egy másik autóba. Ezzel csak az a gond,h kapnék kb 5-600 000ret érte, azonfelül 600 000 Ft-om van,hogy autót vegyek. 1-1 200 000 körül tudnék egy használt autót venni,ami alighanem a csöbörből vödörbe klasszikus esete lenne.

A napokban viszont totálisan beleszerelmesedtem az új Kia Rioba (teszt és kép itt [link]

Nos ,a kérdésem a következő. Bele merjek-e vágni a mai világban egy hitelre? Fontos szempont, hogy egy vadi új autó lenne alattam, a 7 év teljes körű garancia megintcsak magáért beszél. Havi 50-60ezres törlesztőt simán be tudnék vállalni,ha leszámolom az önerőt kb 2 milliót kellene hitelként felvennem.


Ti mit tennétek a helyemben?


(Elnézést a szóf*sásért, de igyekeztem minél részletesebb lenni, hogy átláthatóbb legyen a helyzetem :) )


2011. szept. 11. 23:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
2011. szept. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, de jelenleg Pumám van, szóval inkább megtartanám,minthogy vegyek egy szinte ugyanolyat .. :)


A főbb szempontok, h kis autó legyen, keveset fogyasszon, és ne legyen öregebb 2005ösnél..Az meg külön jó,ha azért van benne egy kis erő is...

De így már el is tértünk a kérdéstől,a használt autókat már kívülről tudom,hónapok óta keresgélem a megfelelőt..

Eléggé beleéltem magam ebbe a Rioba, de igazatok van,nem kellene belevágnom :(


Még egyszer köszönöm mindenkinek:)

2011. szept. 11. 23:49
 13/35 anonim ***** válasza:
Arra számíts hogy az ilyen használt francia autókra rövid idő alatt rá fogsz költeni közel annyit mint amennyi a hiteled lenne. Ehhez párosul még a sok bosszúság, ami majd vele jár. Én sem buzdítalak persze a hitel felvételre, én sem vennék fel soha, viszont új autót csak készpénzért szabad venni, vagy ha egészen biztos vagy abban hogy nem lesz gondod a részletekkel, mellette pedig a fenntartásával sem. Az ilyen megveszem máris esett az ára dolgokkal nem kell foglalkozni, bármit veszel ez így van.
2011. szept. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, örülök,h valaki ebből a szemszögből is hozzászólt. Ha új autót vennék mindenképp japánt vagy legalábbis koreait vennék, most ez a Rio rajzolódott ki egész pontosan,eddig az Aurist meg az IX20at néztem,de most már biztos a Rio...és azért a 7 év gari nem semmi sztem. A törlesztéstől nem félek, 5 éve Ausztriában dolgozom,biztos helyem van,biztos keresettel.
2011. szept. 12. 00:03
 15/35 anonim ***** válasza:
Akkor mi a gond? Bár én inkább a Toyotát javaslom, az a 7 év garancia kissé átverés, tudod az nem úgy működik mint a normál garancia, az erről szóló "okítást" majd az apró betűs részben megtalálod.
2011. szept. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
de miért is akarod eladni a pumát? mi a baj vele? nem értelek...
2011. szept. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

A válasz írója 38%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:16


Miért miről szól? Pár szót írnál róla, hadd okuljunk!


Köszi előre is

2011. szept. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Igen,"csak" az első 3 év teljes körű. Szóval summa summárum, új vagy használt,mindenképp bukok, de ha azt nézzük, hogy ezt legalább 5 évig megtartanám,így érdemes lenne belevágnom?
2011. szept. 12. 00:20
 19/35 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét baj vele,12 éves, 136 000 km van már benne,addig szeretném eladni,míg kapok érte valamennyit :S
2011. szept. 12. 00:22
 20/35 anonim ***** válasza:
Érdemes. És igen, csak az első 3 év teljes körű, vagy a 100 ezer kilométer, attól függ melyiket éred el hamarabb. Utána x összegért egy teljes átvizsgálást végeznek, majd kibővítik még 2 évvel, ami viszont már szinte csak a motort foglalja magába, ami nem valószínű hogy el fog romlani. Majd két év múlva újabb x összegért megint teljes átvizsgálás, és jöhet az utolsó két év. Eddig legalábbis így működött. Aki már ismer, az tudja hogy nekem egy két éves Phaetonom van, ami ugye luxusautó, de arra sem adtak csak egy év vagy 100 000 kilométer garanciát, mindenféle meghosszabbítások nélkül. Akkor egy koreai alsó-közép kategóriás autónál szerintetek hihető az ekkora nagyvonalúság?
2011. szept. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!