Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belevágjak egy autóhitelbe?

Belevágjak egy autóhitelbe?

Figyelt kérdés

El szeretném adni az autómat,ami egy Ford Puma...tekintve,hogy sportautó,12 éves és több,mint 130 000 km van benne,nem nagyon volt érdeklődő, így hát úgy döntöttem beszámíttatom egy másik autóba. Ezzel csak az a gond,h kapnék kb 5-600 000ret érte, azonfelül 600 000 Ft-om van,hogy autót vegyek. 1-1 200 000 körül tudnék egy használt autót venni,ami alighanem a csöbörből vödörbe klasszikus esete lenne.

A napokban viszont totálisan beleszerelmesedtem az új Kia Rioba (teszt és kép itt [link]

Nos ,a kérdésem a következő. Bele merjek-e vágni a mai világban egy hitelre? Fontos szempont, hogy egy vadi új autó lenne alattam, a 7 év teljes körű garancia megintcsak magáért beszél. Havi 50-60ezres törlesztőt simán be tudnék vállalni,ha leszámolom az önerőt kb 2 milliót kellene hitelként felvennem.


Ti mit tennétek a helyemben?


(Elnézést a szóf*sásért, de igyekeztem minél részletesebb lenni, hogy átláthatóbb legyen a helyzetem :) )


2011. szept. 11. 23:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Én nem tenném.

Kétségtelenül csodálatos dolog az autó, én a Lexus szerelmese vagyok, de hitelt olyan dologra, aminek az értéke folyamatosan csökken?

Nincs az az isten, ebből jól nem jössz ki.

2011. szept. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, igen, teljesen igaz,amit írtál. A hitel akárhogyan is nézzük,pénzkidobás. Viszont ha arra gondolok, hogy a következő autómra is annyit kell költsek majd,mint a Pumára ,megint el kell ,hogy gondolkodjak... :(
2011. szept. 11. 23:24
 3/35 anonim ***** válasza:

Miért nem veszel egy olcsó, de megbízható autót?

Vannak ebben az árkategóriában is olyanok, amikre nem kell költened.

Német autók például. Audit is kapsz ennyiért, nem is rosszat :)

2011. szept. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Én biztos nem tenném.
2011. szept. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
Esélytelen. Szüleim adósságait látva, előbb halnék éhen, minthogy hitelt vegyek fel :(
2011. szept. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér.

A kapitalista világ (főleg a bankok) szeretik elhitetni az emberrel hogy az is övé lehet, ami egyébként nem lehetne, és elhitetik veled, hogy valamire szükséged van, holott nem.


Ha tetszik ha nem, az autó jelenleg (és egyre inkább) "luxus" cikk. Olyan értékű autód legyen, amit ha egyik pillanatról a másikra elvesztesz is, tudod pótolni.


A szalon új kocsi a szalonból való kitolás pillanatában már vesztett is az értékéből akár fél millát is, mert már használtnak minősül.


Az embereknek jelenleg nincs pénzük, ezért senki nem akar autót venni, viszont mindenki eladni akar, ergó az árak alacsonyan vannak.


Az hogy ma mennyit keresel, nem garancia arra, hogy holnap is ennyit fogsz.


Tudatos vásárlónak kell lenni.


Ha valami már jól bevált, és meg vagy vele elégedve, nincs vele gond, minek lecserélni? És ha az új mégsem fog tetszeni?



A fentiek alapján: hitelre soha semmit, h*lye az aki hiterlre vásárol. A hitelre és gyors kölcsönre felvett pénzek 99%át az emberek h*lyeségre költik, aztán sír a szájuk hogy bukták a hitelt és emiatt viszik a házat. Viszik bizony, tudták mibe szállnak bele...


Ha már mindenképpen autót akarsz cserélni, vegyél 1-2 éves használtat, annak az ára jóval kevesebb lesz. Persze, használt lesz, de a gari még érvényes rá.

2011. szept. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnos én is tisztában vagyok a hitel árnyoldalával, csak azt hittem,hogy ez így levezetve "jónak" tűnik...de akkor tévedtem.



Ha már mindenképpen autót akarsz cserélni, vegyél 1-2 éves használtat, annak az ára jóval kevesebb lesz. Persze, használt lesz, de a gari még érvényes rá.


->erre is gondoltam C verzióként,akkor ezek szerint talán még ez a legjobb elképzelés..

2011. szept. 11. 23:32
 8/35 anonim ***** válasza:
2011. szept. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Ó,kapok linkeket is:) Aranyos vagy, de ez nekem baromi nagy, a 2,4es benzint meg nem biztos h szívesen tankolnám :) De azért tényleg köszi. Ha már itt tartunk használt autókból vannak konkrétak, néztem a dízel fiestákat,Coltot (2005), Lacettiket, új Swifteket...Ezeken kívül nem nagyon van,ami ilyen összeg körül megfelelő lenne (öö hát szóval kissé válogatós vagyok :) )
2011. szept. 11. 23:39
 10/35 anonim ***** válasza:
Ahh, nem baj keresek mindjá valami kisebbet. Nő vagy vagy férfi?Csak mert ha férfi vagy, akkor nem ajánlgatom azt a vacak Tigrát :D
2011. szept. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!