Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belevágjak egy autóhitelbe?

Belevágjak egy autóhitelbe?

Figyelt kérdés

El szeretném adni az autómat,ami egy Ford Puma...tekintve,hogy sportautó,12 éves és több,mint 130 000 km van benne,nem nagyon volt érdeklődő, így hát úgy döntöttem beszámíttatom egy másik autóba. Ezzel csak az a gond,h kapnék kb 5-600 000ret érte, azonfelül 600 000 Ft-om van,hogy autót vegyek. 1-1 200 000 körül tudnék egy használt autót venni,ami alighanem a csöbörből vödörbe klasszikus esete lenne.

A napokban viszont totálisan beleszerelmesedtem az új Kia Rioba (teszt és kép itt [link]

Nos ,a kérdésem a következő. Bele merjek-e vágni a mai világban egy hitelre? Fontos szempont, hogy egy vadi új autó lenne alattam, a 7 év teljes körű garancia megintcsak magáért beszél. Havi 50-60ezres törlesztőt simán be tudnék vállalni,ha leszámolom az önerőt kb 2 milliót kellene hitelként felvennem.


Ti mit tennétek a helyemben?


(Elnézést a szóf*sásért, de igyekeztem minél részletesebb lenni, hogy átláthatóbb legyen a helyzetem :) )


2011. szept. 11. 23:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
A Nissannál volt öt év úgy hogy 3 év vagy 60 000 kilométernél kellett a nagy szervizt végrehajtani, és onnantól számoltak még 2 évet kilométer korlátozás nélkül, persze már ott is szinte csak a motor és a vezérműlánc szerepelt, amik szintén nem valószínű hogy gondot fognak okozni.
2011. szept. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Akkor egy koreai alsó-közép kategóriás autónál szerintetek hihető az ekkora nagyvonalúság?



Így csalogatják a vevőket,mellesleg nem rossz taktika,mert más gyártókat bőven felülmúl,még ha nem is 7 éven át teljes körű az a garancia. Háát,ha eljutok a vásárlásig,azért erre majd mindenképp kitérek,mert olvastam a honlapukon,hogy sok -kedvező- változás ment végbe a garanciát illetően.

2011. szept. 12. 00:40
 23/35 anonim ***** válasza:
Okosságaim két évre nyúlnak vissza, nézd meg hátha van valamilyen kedvezőbb változás. Sok szerencsét és jó vásárlást.
2011. szept. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2011. szept. 12. 00:43
 25/35 anonim ***** válasza:

hali


Szerintem ne tedd. Lehet ,hogy 1-2-3 év múlva megszűnik az állásod ottmarad a hitel a nyakadon és az autód a mostani árnak a felét sem éri. Hogyha ennyire szeretnél autót venni szerintem tedd félre a pénzed ,ha 60000et félre tudsz tenni akkor pár hónap alatt összejön az uj autóra való+ a mostani kocsit is esélyes ,hogy el tudod adni.


Persze ez a te döntésed neked kell eldöntsd ,hogy be mered e vállani a bizonytalant és jársz valami használt autóval ami nem feltétlen rossz a mai időkben (ugyanis aki teheti szabadul meg a páréves autóktól )

2011. szept. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Biztos, h nem vágnék bele.


Új autót venni eleve rossz pénzügyi döntés, hitelre meg különösen.


btw.: svájci frank alapon magas árfolyamnál érdemes felvenni hitelt, csak nem fognak adni...

2011. szept. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 bp1985 ***** válasza:
A hitelt neked kell eldönteni. Van ismerős, felvett 10 évre hitelt, mert neki vadonatúj autó kellett. Most nincs munkája, és szenved a hitellel. Ennek semmi értelme. Amikor felvette, meg volt győződve, hogy nem lesz probléma a hitel kifizetésével, mert havi 20-at félre tud rakni. Egész hónapba keres 30-at alkalmi melóval, ott a gyerek, lakás, kocsi. A gyerek veszi otthonra a kaját, ő gürizik. Nekem is hiteles volt a kocsim, de 1 évre. Ki is tudtam volna majdnem egybe fizetni, csak így maradt élni is, és nem mástól várom haza a kaját, hanem magamtól. Nekem pl égne a pofám, ha lenne gyerekem, vagyok 40 éves, és ő hozza a kaját, mert nincs pénzem, és nincs munkám.
2011. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

bele-beleolvasgattam a válaszaidba, és el kell, hogy keserítselek, ez a 7 év egy vicc, valószínűleg a feltételek tarthatatlanok, vagy az a 7 év csak papíron létezik

még az 1 év garancia is olyan, amilyen, mindenféleképp megpróbálják kidumálni, hogy ne kelljen megcsinálni


nekünk a kocsinkra 3 év teljes körű van, egyszer valami 200ezer ft-os biztosítékot kellett cserélni, mert elment az egész műszerfal világítás, azt meg is csinálták nagy nehezen száj húzva, de most úgy jártam, hogy elkezdett rozsdásodni a kocsi, mivel amikor rakták föl a vonóhorgot, ahol megfurkáltak gyárilag-utólag a kereskedők, ott elkezdett rozsdásodni, pedig erre 12 év átrozsdásodás elleni garancia van, és nem csinálták meg, kifogásokból volt nem is 1.

hogy nem alulról rozsdásodik hanem felülről, vagy épp fordítva, stb. egyszerűen nem csinálják meg, csak ha fizetek

2011. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Azért nem mindenre igaz, hogy azonnal veszít az értékéből. Ingatlan például egyáltalán nem.
2011. szept. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

ma 15:57

azért ez nem teljesen igaz

ha azt akarod, hogy ne veszítsen az értékéből, akkor idővel költeni kell ám arra is, karbantartani is kell

aztán meg ha hasonló az ár, szerintem te is inkább egy új építésű házat veszel, nem 50-100 évest

2011. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!