Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Széttéghet egy dugattyú ennyi...

Széttéghet egy dugattyú ennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
156.000km Opel astra f 1.6 8v benzin 1999. Szerelő azt mondta, hogy széttégett egy dugattyú és egynek meg nem sok volt hátra. Az lehet, hogy széttég ennyi idő alatt? Sokat vontatuk ponyvás utánfutót, de a kocsit nem hajtjuk agyon. 10W40-es Castrol olaj van benne és 10ezer km-enként cserélve lett. Benzint nem kevertük etanollal mindig tiszta benzint kapott.
2011. szept. 1. 14:04
 1/5 anonim válasza:
Nem kilóméter függő a szétégés, hanem terhelésfüggő. Ponyvás utánfutó visszafoghatja, ahhoz hogy mégis menjen az autó, gázt kell neki adni. Az olaj tipusa szerintem megfelelő, de ahhoz hogy a dugó szétégjen folyamatos erőltetés kell a motornak, az olaj nem befolyásolja. Hol égett szét? A teteje, vagy az oldala? Ha az oldala, akkor olajgond is lehet, ha a teteje, akkor terhelés. Bár jó lenne az előéletét is tudni, mert abból is sokmindent megtudni.
2011. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol égett szétt csak ennyit mondott a szerelő. Előélete pedig: mi vagyunk a 2. tulajok mi 80.000km-t tettünk bele. Elöttünk meg a fogyasztásvédelem nagyfőnök magánautója volt. Vonóhorgot mi rakattuk rá.
2011. szept. 1. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Átéghet, öcsémnek is átégett a Bravaban, és az sem volt gyilkolva.


Az előélete meg kicsit homályos számomra, ha a fogyasztóvédelmi főfelügyelőség vezetőjévé volt akkor ok, fogyasztásvédelemről viszont még nem hallottam :)

2011. szept. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor azé vót!!!:-) Nekem egy kutya.
2011. szept. 1. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azért csak megkérném a szerelőt,hogy mutassa meg,de nem szétszedve darabokra,hanem csak a hengerfej nélkül.Majd ha látom,elhiszem alapon.
2011. szept. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!