Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos -e az, ha három...

Szabályos -e az, ha három 150cm feletti személy és három 3éves kort betöltött kisgyermek ül az autóban (tovább lent)?

Figyelt kérdés

...úgy, hogy a hátsó üléseken -ahol csak két pontos biztonsági öv van- ül az egyik 150cm feletti személy, továbbá a három kisgyermek úgy, hogy két kisgyermek egy biztonsági övvel van rögzítve, és egy kisgyermek a gyermekülésben ül.


(úgy hallottam, hogy két 3 évnél idősebb gyermek 1 felnőttnek számít ha egy 2 pontos övvel vannak rögzítve)


kérem csak az írjon aki biztosan tudja a választ. köszönöm!


2011. jún. 19. 23:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

még 1 kérdés lemaradt:

ha a hátsó ülésen nincs gyermek ülés, és két kisgyermeket egy övvel rögzítenek, + a harmadik kisgyermek csak egyedül ül és egy övvel van rögzítve, + még hátul ül egy felnőtt

2011. jún. 19. 23:38
 2/14 A kérdező kommentje:
... szóval ez így szabályos lenne?
2011. jún. 19. 23:39
 3/14 tetro ***** válasza:
rosszul hallottad. a gyerekek csak gyerekülésben szállíthatóak már rég.
2011. jún. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nem. Mindhárom gyereknek gyerekülésben kell ülnie.
2011. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
és gyereket booster nélkül veszélyes övvel bekötni,mert mivel alacson,a nyakánál megy az öv és ütközés esetén simán eltöri a gégéjét
2011. jún. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]

Lehet szabályos, az adott eset eldöntéséhez 46. § (2) és 48. § (8) tanulmányozását ajánlom.

2011. jún. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szabályos. 6 személyes az autód? A gyermek is egy személynek számít. 150 cm alatt, vagy 12 éves korig a gyermek súlyának megfelelő biztonsági gyermekülésben szállíthatók a gyermekek. Ha két gyereket 1 övvel akartok bekötni, az nemcsak hogy nem szabályos, hanem életveszélyes is lehet egy balesetnél, mert komoly sérüléseket tud okozni a nem megfelelő helyen szoruló öv.
2011. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

00:08

köszönöm a linket!

2011. jún. 20. 23:05
 9/14 A kérdező kommentje:

a többi hozzászólást is köszönöm, bár látom volt aki el sem olvasta a kérdést. 2 pontos övről írtam, az nem tör gégét. továbbá kértem, hogy csak az írjon aki biztosan tudja a választ.

és igen, jól hallottam mert idézem: "Két 10 éven aluli gyermeket - ha az általuk elfoglalt ülésen a gyermekbiztonsági rendszer használata a 48. §-ban foglaltak alapján nem kötelező - egy személynek kell tekinteni."

2011. jún. 20. 23:08
 10/14 A kérdező kommentje:

...és igen tudom, hogy ez így nem túl biztonságos, de nem ez volt a kérdés

köszönöm!

2011. jún. 20. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!