Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell az autót helyesen...

Hogyan kell az autót helyesen leállítani és indítani? sebességben vagy üresben?

Figyelt kérdés
Otthon örökös vita van ezen, mert anyuék sebességben állítják le és indítják újra, én pedig ugyanezeket üresben teszem. Érdekelne most akkor kinek van igaza? vagy semmi jelentősége nincs?
2011. ápr. 28. 18:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
igazából teljesen mindegy,de kupplung nélkül jobb,addig is kiméled a kinyomócsapágyat
2011. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

én pl sebességben szoktam hagyni,

régen a golfommal volt hogy üresben és kézifékkel hagytam a ház elött, reggelre befagyott a kézifék, én inkább sebességben hagyom

2011. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
az más kérdés,mindenféleképpen jobb parkolni sebességben,de itt az indításról van szó,én mielőtt elindítom kiveszem üresbe
2011. ápr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol állsz meg. Ha fűtött garázsban, akkor nem fog befagyni a kézifék, és el sem gurulhat, ott nem kell sebességben hagyni. Lejtőn/emelkedőn én mindig sebességben hagyom, plusz a kézifék, plusz a kerekek nézzenek a járda felé, biztos ami biztos.


Ezek a szempontok szerintem. Más nincs, mert amúgy tök mindegy. Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy nyitva legyen-e a kesztyűtartó, vagy zárva.

2011. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
kuplunggal is indítom (megszokás sztem, régen nem volt saját kocsim azt mindig valakiét vittem el otthonról, nem néztem hogy most üresben van, vagy sebességbe, benyomtam a kuplungot aztán gyújtás)
2011. ápr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én megszokásból ha megállok kiveszem üresbe, és automatikusan behúzom a kéziféket. Szerintem még az oktatóm szoktatott erre rá, meg ugye forgalmi vizsgán is így kell parkolni. :)
2011. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Elvileg üres és kuplung. Gyakorlatilag elég csak a kuplung. És hogy elvileg miért kell az üres? Egy kollégám járt úgy, hogy összetapadt a kuplung és amikor indítózott neki ment az előtte lévőnek. Bár ez a kocsi előtte fél évig kint rohadt az utcán. De normális esetben ilyen nyilván nem fordul elő. Kuplungot meg azért kell nyomni mindenképp, hogy az indítómotor ne forgassa fölöslegesen a váltót. Ennek igazából nyáron nincs is túl nagy jelentősége, mert akkor elég folyós az olaj, de télen iszonyúan be tud sűrűsödni. Én pl. már jártam úgy, hogy télen közvetlenül miután beindítottam kiraktam üresbe, majd leugrottam a kuplungról és bizony lefulladt, annyira dermedt volt a váltóban az olaj.
2011. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Beviz Elek ***** válasza:
66%

Kuplung + üres. Ez 100%.

Tanultam amikor a jogsit csináltam, + több ismerősöm is van, aki ért a kocsikhoz nem szerelőhöz hordja. Ha üresben indítod, akkor kíméled a kuplungtárcsát (ha a dugóban állsz akkor is célszerű, mert te lehet hogy nem veszed észre, de picit súrlódik). Kuplung nyomása az önindító kímélésére kell. A lehető legkevesebb alkatrészt forgasson meg az indítás alatt.

2011. ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ha üresben indítod, akkor kíméled a kuplungtárcsát (ha a dugóban állsz akkor is célszerű, mert te lehet hogy nem veszed észre, de picit súrlódik)"


Te most akkora böszmeséget mondtál...

2011. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
kupplungot akkor kíméled ha nem nyúlsz a pedálhoz,ha surlódik és "nem veszed észre" akkor kopott a tárcsa, a váltót meg akkor forgatod ha sebességbe indítasz kuplung nélkül,gyanus hogy ettől megy az autó...
2011. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!