Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mtz80-al meg lehet csinálni,...

Mtz80-al meg lehet csinálni, hogy alapból 5. sebességben indulok el 0km/h-ról, ezt meg lehet személyautóval is csinálni, vagy kisebb 3. vagy 4. fokozatban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
bár én nem próbáltam de szerintem meglehet csinálni.Persze nem biztos hogy az autónak ez jót tesz de kitudja.Majd kipróbálom ha nem írják azt hogy tönkre teszi nem jót tesz neki stb
2010. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Dízel audival sikerült elindulni hármasba, de csak egyszer próbáltam ki :D
2010. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én Volvóval kettesben alapjáraton is el tudok indulni, szerintem egy MTZ-nek nem gond az indulás ötösben, főleg hogy rövidek a fokozatok, nyomatékos a motor. Személyautóval is valószínűnek tartom, csak nagy gáz, hosszan csúsztatott kuplung kell.

A kuplung élettartama szempontjából azonban nem nagyon érdemes szórakozni vele.

2010. nov. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani, csak nehezen. A személyautók nagyobb sebességre készültek és ritkán húznak ekét, ezért hosszabbak a váltóáttételek és a végáttétel is jóval hosszabb. Ezen kívül a személyautók motorja nem annyira nyomatékos, inkább magas fordulatra hangolják őket. A traktornál a váltó inkább a menetsebesség kiválasztására szolgál: attól függően teszed adott fokozatba, hogy mennyire szeretnél vele haladni. Autóknál viszont van indító- és menetfokozatként áttételezett fokozat is: az első rövid, csak induláshoz használatos, a legfelső pedig általában overdrive jellegű: adott tempót lehet vele tartani kis fordulattal.

Viszont egy szívódízellel el lehet indulni a legfelső fokozatban, erőteljes kuplungcsúsztatás mellett. A többi motortípusnál ez jóval nehezebb, ott már nagyon nem érdemes ilyenekkel játszani.

2010. nov. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Meg lehetne csinálni, csak tök felesleges.
2010. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az MTZ-80 az kilenc sebességes. Te 5.-ben még terep fokozatban vagy...9. fokozatban is el lehet indulni, csak majd faterod jól seggbe rúg ha meglátja:))
2010. nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 80-as mtz-vel 6-osban vagy 7-esben szoktam indulni. Kocsival is lehet mondjuk 3-asban vagy 4-esben de akkor kuplungoztatni kell egy idő után.
2010. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Maraton kuplungcsúsztatással lehet, de nem lesz hosszú életű a kuplung...
2010. nov. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
re:11-04 20:11: Xd igazad van :))
2010. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
én egyszer hetedikbe akartam indulni és véletlenül kelencedik lett belőle, de valahogy elindultam. bár a kuplungnak biztos nem tetszett és füstölt is :-). autóval szerintem felesleges mert annak nem olyan váltója mint a traktoré és az autók motorja is másra készült.
2011. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!