Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata-váltós autóval...

Automata-váltós autóval hogyan kell kézifékkel fordulni?

Figyelt kérdés
Mivel, ugyebár nincsen benne, hanem a váltót kell "P" állásba tenni...
2011. febr. 15. 10:36
1 2
 1/13 Frontosa ***** válasza:
27%
Van benne kézifék is. =)
2011. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor abból a 93-as két literes automata váltós Vectrából, amit használtam, biztos kivették...
2011. febr. 15. 10:43
 3/13 anonim ***** válasza:

Automata váltós autókban is van kézifék. A váltó "P" állása arra szolgál, hogy az autót motorfékkel rögzítsd: ekkor ugyanaz történik, mint kéziváltónál, ha sebességben hagyod parkolásnál. A kézifék meg ugye egészen más: egy tengely fékszerkezetét működteti és nem is nagyon lehet elhagyni az autókból, mert a rögzítés mellett biztonsági fékként is funkcionál: a hidraulikus fékberendezés hibája esetén ezzel lehet lassítani a járművet. Szóval itt is ugyanúgy működik a kézifékes kanyar, mint a kéziváltósoknál: meghúzod a kézifékkart, aztán imádkozol, hogy az történjen, amit szeretnél.

Kivéve, ha modern, elektromechanikus kéziféked van, ekkor bizonyos tempó fölött hiába nyomogatod a gombot, nem történik semmi. Ez van, manapság az autókat nem ökörködésre gyártják...

2011. febr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, én is tanultam annak idején. De még egyszer leírom. '93-as automata váltós Vectra, se kézifék, se semmi egyéb, csak a váltó "P" állása.
2011. febr. 15. 10:51
 5/13 anonim ***** válasza:
Szabályosan nem vehették ki, mert kötelező! Amúgy megnéztem jó pár képet hasznaltauto.hu-n és mindegyikbe benne volt.
2011. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy leírtad... Csak nem láttam, mert mire megírtam, már megjött az első válasz és reagáltál is rá. :-)

Egyébként gyanús nekem ez a dolog. A kéziféket nem szokták csak úgy "kiszedni" az autóból, mert akkor többek között vizsgán is megbukik, illetve emelkedőn se nagyon lehet vele elindulni.

2011. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, pont most néztem én is a hasznaltauto.hu-n, és épp ezért nem értem én sem. Tényleg nem volt benne, szóval passz, bár emelkedőn el lehet indulni nélküle, mert egyik láb a féken, a másik a gázon, arról meg ugye nem is beszélve, hogy ha lelépsz a fékről, az autó el is indul, igaz lassan, de akkor is...
2011. febr. 15. 11:04
 8/13 Frontosa ***** válasza:

Mindegyikben van kézifék, biztos csak elnézted. Újabb autókban a kézifék is lehet elektromos, vagy pl. régi Merdzsóknál a pedáloknál van stb. De mindegyikben van.

Üdv,

2011. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg jobban - és élőben is.

Azért nem látod a képeken, mert a váltóhoz képest nagyon hátul van, de ha figyelmes vagy a 3-ból 1-en látni fogod.

2011. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na az lehetetlen. MINDEN autóban KÖTELEZŐ a kézifék.
2011. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!