Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A németek nem tudnak autót...

A németek nem tudnak autót gyártani?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől hallom, hogy jó, jó hogy BMW meg Mercedes, de egyre több a hibás kocsi, jaítgatni kell őket.

Egyedül talán az Opel a jó autót. De, a németek nem tudnak autót gyártani.

Igaz ez?


2011. febr. 2. 12:54
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
5%

nem igaz.Ezt azok mondják, akiknek suzukijuk van.Tisztelet a kivétel!

Akinek volt már bármilyen német autója, az tudja, hogy puritánságban, tekintélyt parancsoló megjelenésben, és megbízhatóságban nehéz őket felülmúlni.

Vannak kakukktojások, de az mindenhol van.

2011. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szerintem manapság minden műszaki termékről elmondható , hogy nem tartósak, szinte eldobhatónak vannak készítve. Éjen a fogyasztói társadalom. :( Szerintem ez nem csak a német kocsiknál van. Na meg megnézed a német kocsiban is van ezerféle gyártmányú alkatrész, pl Opel Corsa C ben mitsubishi elektromos szervókormány van, vagy olasz kocsikba német bosch elektronika, stb...
2011. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

A németek tudnának autót gyártani. Meg a franciák, az olaszok és a japánok is. Sőt, mindenki, aki ezzel foglalkozik, tudna autót gyártani.

Tudnának hosszas fejlesztési és tesztelési periódus után erős, megbízható, hosszú élettartamú autókat készíteni. Csak nagyon nem éri meg nekik. A hosszú fejlesztés és tesztelés nem kifizetődő, mert egy típus élettartama legfeljebb 6 év, közben egy modellfrissítéssel és sok típust kell tartani - pörögnie kell a fejlesztésnek. Ráadásul a túlméretezett, erős szerkezetek többe kerülnek, nagyobb az autó önköltségi ára, kisebb a haszon. Ráadásul az autógyártók nagyon sok dolgot bíznak a beszállítókra: teljes elektromos rendszereket, futóműalkatrészeket, motorokat, váltókat vásárolnak tőlük és bizony a beszállítók kiválasztásánál különösen fontos dolog az ár. Olcsón pedig ők is csak úgy tudnak dolgozni, ha kevesebbet költenek tervezésre és tesztelésre (amire amúgy nincs is sok idejük, mert évente ki kell hozni valami új elektronikus biztonsági rendszert vagy még több sebességes automata váltót), olcsóbb anyagokból építkeznek és úgy általában jobban kapkodnak, mint kellene. Így az ő alkatrészeik sem hibátlanok, az autógyárak kezéből pedig kicsúszik a minőségirányítás egy része, mert nem ellenőrizhetik minden egyes beszállító minden szállított alkatrészét.

Így fordulhat elő, hogy lassan minden autógyárnak lesz egy nagy visszahívási kampánya, sokszor nem is a saját hibájukból, hanem valamelyik beszállító ügyetlensége miatt. De a közvélemény ezzel már nem foglalkozik, náluk a gyár presztízse csökken.

2011. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
minél több elektronika, extra van egy kocsiba, annál valószínűbb hogy valami elromlik nem? egy Ladában nincs navi, meg turbó, meg parkolókamera, meg ESR, ABS... így az nem is tud elromlani :D
2011. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%
A német mérnökök,de már csak a népük is messzeföldön híresek a precízitásukról.A németek nagyon is tudnak autót gyártani.
2011. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A ladába hiába nincs semmi a 3 pedálon meg a kormányon kívül mégis szinte a legmegbízhatatlanabb autó minden közül
2011. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Jó kérdés. Én a Lexus RX -emet nem adnám oda egy német kocsiért sem. Egy éves,beletettem 80 000 kilométert,és még csak a kötelező szerviz látta. Előtte volt egy phaeton-om,két havonta látogattam vele a szervizt banális elektronikai hibákkal. Szerintem a japán kocsik megbízhatóbbak,főleg a felső kategóriában. Persze ettől másnak lehet más a véleménye,de az igazi tapasztalat ha volt már mindkettőd szerintem,nem amit írnak róluk.
2011. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont!
2011. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
8%
hülyeség! a németek csinálják a legjobbakat az Audival az élen.
2011. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
A felső kategóriáról beszéltem,ahogy láthattad is. Nem a nép autókról. A Lexus sosem volt az.
2011. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!