Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a tapasztalatok 125-150 es...

Mi a tapasztalatok 125-150 es 4T robogókról? Milyet érdemes venni max 190 000 FT ből

Figyelt kérdés

Tavasszal veszek egy robogót a fent említett kategóriában. Keret: 100-190 ezer Ft. Követelmények: kevés fogyasztás, megbízhatóság, csomagtartó ülés alatt, lehetőleg nagy. nem kell kihegyezett 20+LE-s gép, azért akarok 4T-t.

Már van amit kinéztem, de nem írom, hogy ne befolyásoljak senkit.

És nem sértésből, de jó lenne ha olyanok írnának akik maguk szerelték, és nem pár évesen kapták 14 éves korukba, aztán amikor megunták, bedobták a sufniba.


2011. jan. 4. 13:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Leonardós vagyok.

Hát igen! Ezeket ésszel kell használni. Én azt mondom hogy 50-es 4t és akkor le van tudva.(Rendőrnek) Elég sok Leonardó van errefelé mindenki 50-esként használja.

Alkatrészellátás van! Kopó alkatrészeket netről belehet szerezni ( szíj , görgő , dugó stb.) a többi cuccot meg bontott motorból be lehet szerezni viszonylag jó áron.

Hát a membránnak nem 1-2 év kell hogy elb*szódjon az is biztos! De ha 2000-es vagy azutánit veszel tuti nem lesz bajod vele! 2000-es utáni évjárat az már új kasztnis. ( elöl nagy beömlőnyílás, elől fehér indexbúra , hátul beépített indexbúra.) Ha elöl sárga indexbúra van akkor az 2000-ezres elötti. Max 2000-es lehet. Ha beépített indexbúrás és elöl sárga index van azt inkább meg se vedd! Törött lehet és új cuccokat vett hozzá! lényeg h. törte! Hát igen. Hasmagasság : eléggé fent van az alja faszán lehet döntögetni!(szerepentinen) Erő van! Barátnőd és téged is elbír azon ne aggódj! :) De ha 50-eként használod akkor ne sűrűn vigyél személyt! egyébként ha van olasz papírja akkor 90 ezerből lehet papíroztatni! Nem kevés összeg de ez is egy lehetőség. Nem kistestű de szerintem el lehet használni!

2011. jan. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

leonardos:

köszi ezek ahsznos infók. lehet h végül a leonardót választom és akkor figyelek rá 2001 utáni legyen.

De sajnos a motorra férre tett pénzem sorsát megpecsételtem...


de azért megirsz valami elérhetőséget? hogyha mégis véletlen úgy adonda tudjak kérdezni motorvásárlásnál? egyenlőre úgy fest hogy májusra tolódik ki a moci vétel, ha veszek...

2011. jan. 12. 20:39
 23/27 anonim ***** válasza:

Leonardós vagyok.

Inkább adok egy linket. Ez egy Aprilia Leonardós fórum.

Itt kérdezhetsz nyugodtam bármit Leonardó-ról. Hamar is válaszolnak/válaszolunk és 100%-ra biztos lehetsz hogy hasznos választ kapsz!

De ha személyeset szeretnél kérdezni akkor megadhatom az e-mail/msn címem is :)


Szóval a leonardós link : [link]

2011. jan. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Leonardosnak:


nem rossz motor, szerintem is jó kis robogó. nekem az adatok tűnnek kicsit hamisnak:

1. nem hiszem, hogy elmegy 130-cal. egy jó CBR-nek 120-125 a vége (a tulajdonosok mondják, hogy 130-140, de mentem 1-2-n, és már 100 fölött is szenvedtek. alattam -75kg- leggyorsabban 125-tel ment egy CBR, ami inkább való a "nagy tempóra"). egy R 125 úgyszintén. egy robogótól nem várhatsz ilyen csodát. hogy 110-zel elmegy, azt még elhiszem, de a 130 az kicsit meseszerű (sok 250-esnek ott a vége).

2. nem valószínű, hogy 16LE. gyárilag tuti nem. 13-14től nem valószínű, hogy erősebb a gyári (a 125-ös KTM Duke-ba tettek 15,4LE-t, amitől többen elvárják a teljesíttményt, mint egy robogótól. a Rotax tud motorokat gyártani, de inkább a kétüteműben a nyerők.



ha nem zavarna, hogy váltós a gép, akkor a CBF 125M-et ajánlom. az átlag fogyasztása 2-2,5L, de 3-tól feljebb nem megy, még, ha húzod is neki. mégiscsak Honda :)

üdv!

2011. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

utolsó:


Volt egy 2006 os cbr 125r em, akkoriban pehelysúlyú voltam, alattam ment végre 130 km/h-t, mondjuk nagyon gyakran cseréltem olajat, vigyáztam rá eléggé, megkímélt darab volt, szerencse fia volt akinek eladtam. nekem 100 ig nagyon ment útánna 120 igmég viszonylag hamar elért, és utánna meg ha van elég út, akkor 130esetleg 131-2-3-4. igazából csak türelem játek volt, én nem húztam tovább. 90-100 km/h val utaztam vele, ha jól emlékszem akkor forgott talán 8800-9200 at. 12000 nél tiltott.


a leonardókról nem tudok sokat, kikell próbálni, a 150 es sztem elképzelhető h tud menni 130 at.


amúgy szeretek váltani, az motorozás, a robogó nem motor :) de sajna most azért keresek robeszt, h a kocsit tavasztől őszig városban mellőzzem. kell a csomagtartó, lehet h még pluszba dobozt is teszek rá, leginkbb ezért akarok robeszt.


de mindjárt megnézem azt a típust amit írtál! köszi ;)

2011. jan. 13. 20:57
 26/27 anonim ***** válasza:

elég praktikus motor a CBF. nem olyan gyors, mint a CBR, de előnye, hogy már alulról is viszonylag jól húz. és lehet rá kapni gyároi doboztartót, amire gyakorlatilag bármilyen doboz rámegy. a Leonardokról tényleg nincs sok tapasztalatom, nem volt még a tulajdonomba, csak kicsit hihetetlennek találtam a beírt adatokat.

üdv!

2011. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

hát nem tom, ez tényleg olyan h ha lesz egyszer valakinek valamilyen mocija az tudja csak biztosan. igazából nekem a 80-90 es utazó teljesmértékben megfelel.


egy jó állapotú vespa et4 125, megy 100 at simán, annak 80 az utazója nyugodtan. és az egy 11 lovas motor asszem.

2011. jan. 16. 11:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!